Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Odwołane loty i chaos informacyjny. Trudne chwile pasażerów Ryanaira lecących z Polski do Londynu
Odwołane loty i chaos informacyjny. Trudne chwile pasażerów Ryanaira lecących z Polski do Londynu

Kilkanaście godzin czekania na lot, chaos informacyjny i pasażerowie, którzy zostali pozostawieni w środku nocy bez żadnych wiadomości.
Taki los spotkał w piątek podróżujących Ryanairem, którzy chcieli polecieć z Krakowa m.in. do Londynu, Katanii, Marsylii, czy Oslo.

Złe warunki pogodowe zakłóciły w piątek rano pracę lotniska w Krakowie. Gdy przed południem pogoda się trochę polepszyła, loty zostały na pewien czas wznowione. Jednak z powodu gęstej mgły i smogu większość lotów została wkrótce wstrzymana, a samoloty zostały przekierowane na inne lotniska lub loty zostały odwołane.

Dla pasażerów Ryanaira chcących polecieć z Krakowa oznaczało to kilkanaście godzin czekania i kompletny chaos informacyjny.


Osoby, które miały lecieć do Londynu, zamiast lotu zostali przewiezieni autobusem do Rzeszowa i z powrotem.

Samolot, który miał wystartować z Krakowa o godzinie 13.05, o godzinie 17:00 lot został odwołany, a pasażerowie nie zostali poinformowani o przyczynach tej decyzji.

Podróżnym kazano odebrać bagaż i zaproponowano zmianę rezerwacji na lot Ryanaira do Londynu na godzinę 19.50. Udało się to tylko dla części pasażerów.

Około 20.30 pasażerowie zostali poinformowani, że odlecą o godzinie 23.50.


Później kazano im jednak wyjść przed terminal, gdzie podstawione były autobusy do Rzeszowa, z którego według pracowników Ryanaira mieli odlecieć do Londynu.

Po godzinie jazdy kierowca autobusu jednak poinformował pasażerów, że musi zawracić do Krakowa, bo dostał takie polecenie od przedstawicieli Ryanaira.

Podróżni dostali informację, że nie polecą tym samolotem, bo samolot wystartował do Londynu bez nich.

Podobne przeżycia mieli pasażerowie lecący do Katanii. Zostali oni przetransportowani na lotnisko w Pyrzowicach, po czym ich lot został odwołany. W środku nocy zostali bez żadnej informacji ze strony linii lotniczych.


Również pasażerów lecących do Marsylii, po kilkunastu godzinach oczekiwania przewieziono na inne lotnisko, a ostatecznie ich lot został odwołany.

- Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych w dniu 17 stycznia wiele lotów z Krakowa zostało opóźnionych lub odwołanych. Loty do Marsylii, Oslo oraz Katanii zostały niestety odwołane z powodu przekroczenia przez nasze załogi dozwolonych godzin lotu - wyjaśnia Onetowi Olga Pawlonka dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w Europie środkowo-wschodniej i na Bałkanach dla portalu onet.pl.

- Klienci, których loty zostały anulowane, zostali poinformowani drogą mailową lub sms-ową o przysługujących im możliwościach, takich jak zwrot kosztów lub zmiana trasy lotu.
Ryanair szczerze przeprosił wszystkich klientów dotkniętych opóźnieniami i odwołaniami, które były całkowicie poza naszą kontrolą - dodaje.

wtorek, 21 stycznia 2020 07:43
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
15-latek dźgnięty nożem na ulicy w Sparkbrook
  Czytaj następny artykuł:
Dramat w Bostonie. Młodzi Polacy oskarżeni o brutalne morderstwo rodaka