Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Koronawirus, który zabił już 26 osób, dotarł do Europy. Jest wysoce prawdopodobne, że w UK też są przypadki zakażenia
Koronawirus, który zabił już 26 osób, dotarł do Europy. Jest wysoce prawdopodobne, że w UK też są przypadki zakażenia

Francuska minister zdrowia Agnes Buzyn poinformowała, że we Francji odnotowano dwa potwierdzone przypadki zakażenia wirusem z Wuhan.

Są to pierwsze osoby w Europie, u których stwierdzono ten koronawirus.

Agnes Buzyn powiedziała, że pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zdiagnozowano u pochodzącego z Chin 48-letniego mieszkańca Bordeaux, który niedawno ze względów zawodowych był w Wuhan i w środę wrócił do Francji.


Drugi pacjent również podróżował do Chin, ale minister nie podała na jego temat żadnych dodatkowych informacji, poza tym, że jest on leczony w izolacji w paryskim szpitalu.

Władze Chin poinformowały, że w Chinach wirus spowodował dotąd śmierć 26 osób i wywołał ponad 850 zakażeń.

Władze Wuhanu w czwartek 23 stycznia zdecydowały o zawieszeniu komunikacji miejskiej i lotów w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, który w prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan.

Do odwołania zawieszone jest kursowanie autobusów, metra i pociągów dalekobieżnych, zamknięte są także dworce i lotniska. Do walki z epidemią włączono wojsko i policję.

Według francuskiej minister zdrowia to, że we Francji jako pierwszej zdiagnozowano potwierdzone przypadki zakażenia, jest spowodowane tym iż francuscy lekarze stworzyli test, który pozwala na bardzo szybkie rozpoznanie wirusa.

Minister twierdzi też, że prawdopodobnie zdiagnozowane zostaną we Francji kolejne przypadki zakażenia wirusem.


Do tej pory wszystkie zgony miały miejsce w Chinach, ale nowy koronawirus pojawił się również w Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie i Stanach Zjednoczonych, a teraz również we Francji.

Jest wysoce prawdopodobne, że w Wielkiej Brytanii są również przypadki zakażonych, które nie zostały jeszcze wykryte.

Według informacji, do jakich dotarła AFP, stan 177 zakażonych osób jest oceniany jako ciężki. W Chinach udało się dotąd wyleczyć 34 osoby, które już opuściły szpital.

piątek, 24 stycznia 2020 21:51
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Trzeci przypadek we Francji, pierwszy w Australii. Już 41 ofiar śmiertelnych koronawirusa
  Czytaj następny artykuł:
Masakra w niemieckim Rot am See. 26-latek zastrzelił sześć osób