Zaloguj się Załóż konto

Uwaga: Sztorm Ciara uderzy w Wielką Brytanię. Pogoda będzie dużo gorsza niż wcześniej przewidywali meteorolodzy

Met Office już od kilku dni ostrzegało przed bardzo silnymi wiatrami, które wystąpią w całym kraju w sobotę i niedzielę.

Met Office już od kilku dni ostrzegało przed bardzo silnymi wiatrami, które wystąpią w całym kraju w sobotę i niedzielę.

Teraz jednak meteorolodzy uznali, że nadchodzące wiatry przekształcą się w sztorm, który niesie ryzyko spowodowania dużych szkód i strat materialnych i nadali mu imię Ciara.

Sztormy są nazywane, gdy istnieje średnie lub wysokie ryzyko, że warunki pogodowe będą tak złe, że mogą wyrządzić poważne szkody, powodując duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.


Według najnowszych prognoz w niektórych częściach Wielkiej Brytanii możemy się spodziewać wiatrów wiejących z prędkością 90 mil na godzinę.

Silny wiatr, który może spowodować poważne zniszczenia i wywołać chaos na drogach, nie ominie też Birmingham i regionu West Midlands.

W niedzielę dodatkowo możemy się spodziewać, że silnym podmuchom wiatru będą towarzyszyć ulewne opady deszczu.

Biuro meteorologiczne wydało żółte ostrzeżenia pogodowe dla całej Wielkiej Brytanii.


Ostrzeżenie będzie obowiązywać od soboty 8 lutego od godziny 18:00 do niedzieli 9 lutego do godziny 23:59.

Met office ostrzega przed urazami i niebezpieczeństwem dla życia, które mogą spowodować latające odłamki, lub spadające dachówki z dachów, a także przewracane przez silny wiatr drzewa.

Biuro meteorologiczne ostrzega też przed ewentualnymi opóźnieniami w transporcie drogowym, kolejowym, lotniczym i promowym.

Istnieje też możliwość uszkodzenia budynków, takich za zerwanie dachów lub dachówek z dachów.


Należy się też przygotować na możliwość wystąpienia przerw w dostawie prądu i innych usług, jak brak Internetu lub brak sygnału telefonii komórkowej.

Niektóre drogi przy brzegu morza mogą być nieprzejezdne z powodu zalania przez wysokie fale.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Chciano go wyrzucić z samolotu, bo znalazł naładowaną broń ochroniarza Davida Camerona. Zaprotestowali inni pasażerowie
 Czytaj następny artykuł:
Muzułmańska szkoła wyrzuciła inspektorów Ofsted za wejście w butach do pokoju modlitw