Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Uwaga: Sztorm Dennis ma być gorszy niż zapowiadano. Met Office aktualizuje ostrzeżenia pogodowe
Uwaga: Sztorm Dennis ma być gorszy niż zapowiadano. Met Office aktualizuje ostrzeżenia pogodowe

Met Office zaktualizowało żółte ostrzeżenie przed sztormem, który nadciąga nad Wielką Brytanię, możemy się spodziewać jeszcze gorszej pogody w weekend.

Kraj jeszcze się zmaga z tragicznymi skutkami sztormu Ciara, a już musi się przygotować się na kolejny weekend zakłóceń, wichur i ulewnych deszczy, ponieważ uderzy sztorm Dennis.


Wcześniej biuro meteorologiczne ostrzegało, że sztorm będzie nad Wielką Brytanią tylko w sobotę, wydając pierwotnie ostrzeżenie obowiązujące w sobotę 15 lutego od godziny 12:00 do godziny 23:59.

Teraz już wiadomo, że wichur i ulewnych deszczów, które przyniesie sztorm Dennis, możemy się również spodziewać w niedziele.

Met Office zaktualizowało żółte ostrzeżenie pogodowe dla większości Anglii i Walii, biuro meteorologiczne ostrzega, że sztorm może spowodować zagrożenie dla życia.

Nowy alert pogodowy wydany przez Met Office obowiązuje od soboty 15 lutego od godziny 10:00 do godziny 23:59 w niedzielę.


Dennis, który będzie czwartą burzę sezonu, może być również silny jak ostatni sztorm.

Sztorm ma uderzyć w sobotę, przynosząc wiatry o prędkości 70 mil na godzinę oraz silne opady deszczu. Taka pogoda ma się utrzymać przez cały weekend.

Met Office ostrzega przed urazami i niebezpieczeństwem dla życia, które mogą spowodować latające odłamki, lub spadające dachówki z dachów, a także przewracane przez silny wiatr drzewa.

Biuro meteorologiczne ostrzega też przed ewentualnymi opóźnieniami w transporcie drogowym, kolejowym, lotniczym i promowym.

Istnieje też możliwość uszkodzenia budynków, takich za zerwanie dachów lub dachówek z dachów.


Należy się też przygotować na możliwość wystąpienia przerw w dostawie prądu i innych usług, jak brak Internetu lub brak sygnału telefonii komórkowej.

Niektóre drogi przy brzegu morza mogą być nieprzejezdne z powodu zalania przez wysokie fale.

czwartek, 13 lutego 2020 07:35
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Masowa bójka w szpitalu w Birmingham, jedna osoba ranna, 4 aresztowane
  Czytaj następny artykuł:
Uczeń dźgnięty nożem w głowę w Birmingham