Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 101-letni emeryt nie mógł złożyć wniosku o status osoby osiedlonej, bo… potrzebował zgody rodziców
101-letni emeryt nie mógł złożyć wniosku o status osoby osiedlonej, bo… potrzebował zgody rodziców

101-letni Włoch, który chciał złożyć wniosek o status osoby osiedlonej, został uznany przez system osiedleńczy za dziecko.

Wada systemu spowodowała, że Giovanni Palmiero musiał poprosić swoich rodziców o potwierdzenie tożsamości w celu uzyskania zgody na pozostanie w Wielkiej Brytanii po Brexicie.

Mężczyzna ma 101 lat i zamieszkał w Wielkiej Brytanii w 1966 roku.


Wolontariusz pomagający w składaniu wniosku użył telefonu do zeskanowania biometrycznych danych z paszportu Giovanniego.

Aplikacja jednak błędnie zinterpretowała datę urodzenia jako 2019 zamiast 1919.

Aplikacja zaimportowała paszport z niewłaściwą datą, ponieważ działa tylko w systemie dwucyfrowym.

Giovanni został poinformowany, że jeśli chce kontynuować składanie wniosku, musi podać szczegółowe informacje na temat rodziców.

Dimitri Scarlato, który pomagał mu złożyć wniosek, zadzwonił do Home Office w tej sprawie. Pracownik urzędu ostatecznie pobrał potrzebne dane przez telefon.


Niestety Giovanni nie został znaleziony w systemie, mimo że pracował w londyńskim Fish & Chips przez 50 lat.

Okazało się, że ludzie, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii w latach 50. i 60. XX wieku, nie byli w oficjalnych bazach danych Home Office.

Ostatecznie Giovanni został poproszony o pokazanie dowodów potwierdzających, że przez pięć ostatnich lat mieszkał w Wielkiej Brytanii. Na szczęście miał rachunki na swoje nazwisko.

Giovanni jest żonaty ze swoją 92-letnią żoną Łucją od 75 lat, wychowali czworo dzieci, mają ośmioro wnuków i 11 prawnuków.

Mieszkali w północnym Londynie, zanim Wielka Brytania weszła do Unii Europejskiej w 1973 roku, ale mimo to musieli złożyć wniosek, aby móc pozostać Wielkiej Brytanii po brexicie.

czwartek, 13 lutego 2020 17:38
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
83 osoby zakończyły kwarantannę w szpitalu w Liverpoolu. Nie wykryto u nich koronawirusa
  Czytaj następny artykuł:
Diler narkotykowy z Birmingham skazany na dożywocie za morderstwo