Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania W Wielkiej Brytanii zmarło już 281 osób, 5 683 zostało zakażonych.
W Wielkiej Brytanii zmarło już 281 osób, 5 683 zostało zakażonych.

Według najnowszych danych opublikowanych przez Brytyjski rząd do godziny 9 rano 22 marca 5 683 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

Oznacza to ze w kraju w ciągu ostatniej doby liczba osób, które się zaraziły koronawirusem wzrosła o 665.


W sumie w Wielkiej Brytanii na obecność koronawirusa zostało przebadanych 78 340 osób, z czego 72 657 uzyskało wynik negatywny a 5 683 pozytywny.

NHS nie podało jeszcze oficjalnych danych, ale według Sky News liczba wszystkich śmiertelnych ofiar wzrosła do 281. W ciągu ostatniej doby zmarło aż 48 osób.

Wielka Brytania plasuje się na 10. miejscu w skali zarażeń koronawirusem na świecie i na 7 miejscu pod względem ilości zgonów.

Premier nakazał zamknięcie tak szybko, jak to możliwe, wszystkich pubów, klubów, restauracji, kin, muzeów, siłowni i wszelkich miejsc rozrywki, by zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.


W tym tygodniu NSH będzie wysyłać listy do wszystkich osób narażonych na powikłania po zarażeniu koronawirusem, w których zostaną poproszeni o 12 tygodniową kwarantannę. Według szacunków listy te zostaną wysłane do 1,5 miliona Brytyjczyków.

W ramach środków nadzwyczajnych w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa zamknięto też szkoły w Wielkiej Brytanii.

Na całym świecie na COVID-19 zachorowało ponad 329 tys. osób. Zmarły 14 433 osoby. Łącznie na świecie wyzdrowiało ponad 96 tys. osób.

niedziela, 22 marca 2020 17:26
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Gigantyczne kolejki pod Tesco. 1000 osób czekało na otwarcie sklepu w Dudley
  Czytaj następny artykuł:
Opuszczony Londyn w obliczu pandemii koronawirusa. Rekordowa liczba zgonów na Wyspach