Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania PILNE: Wielka Brytania zostaje „zamknięta” na 3 tygodnie
PILNE: Wielka Brytania zostaje „zamknięta” na 3 tygodnie

Brytyjski premier Boris Johnson wprowadził co najmniej trzytygodniową blokadę społeczną w związku z epidemią koronawirusa, apelując do Brytyjczyków o pozostanie w domu w celu powstrzymania pandemii koronawirusa, określając go "największym zagrożeniem od dekad"

W dramatycznym i historycznym przemówieniu telewizyjnym skierowanym do narodu premier powiedział, że wszystkie sklepy oprócz sklepów spożywczych i sklepów w ze środkami czystości mają się natychmiast zostać zamknięte.

Jakiekolwiek spotkania ze znajomymi zostały zakazane – ale dozwolone będzie wyjście na ćwiczenie raz dziennie.


Jak wynika z tego, co ogłosił Johnson, od tej pory mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli opuszczać domy tylko z następujących powodów:

  • niezbędne zakupy,
  • ćwiczenia raz dziennie,
  • medyczna opieka,
  • pomoc zagrożonym,
  • droga do pracy (tylko, jeśli to konieczne).


"Blokada", będzie obowiązywać przez co najmniej trzy tygodnie, jest wynikiem rosnącej w ostatnich dniach presji ze strony najlepszych doradców medycznych i polityków.

Brytyjczycy mogą wychodzić z domu tylko po zakupy, do lekarza, do pracy, która jest niezbędna i której nie można wykonywać zdalnie, a także raz dziennie na spacer lub by poćwiczyć na powietrzu - ogłosił premier Boris Johnson.
Zabronione zostaną też spotkania więcej niż dwóch osób, o ile nie mieszkają razem, a także wszystkie uroczystości jak chrzciny czy śluby, z wyjątkiem pogrzebów. Nieprzestrzeganie tych reguł będzie groziło karami.


Premier powiedział, że rząd będzie przypatrywał się efektom restrykcji i za trzy tygodnie zostanie podjęta decyzja, czy utrzymać surowe zasady.

Ograniczenia w wychodzeniu z domów wprowadzone zostaną dzisiaj o północy, a policja będzie miała prawo egzekwować restrykcje i rozpraszać zgromadzenia na zewnątrz składające się z więcej niż dwóch osób niemieszkających razem.

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało wszystkich obywateli Wielkiej Brytanii, którzy czasowo przebywają za granicą, by natychmiast powrócili do kraju, póki jeszcze mają taką możliwość.

Więcej informacji wkrótce...

poniedziałek, 23 marca 2020 20:49
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Rząd wzywa Brytyjczyków do powrotu do kraju, póki jest to jeszcze możliwe
  Czytaj następny artykuł:
Ostatnie zamówienie. Ogromne kolejki przed restauracjami McDonald’s na dzień przed ich zamknięciem