Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Koronawirus wstrzyma budowy w UK? Rząd wezawany do wstrzymania pracy we wszystkich nieistotnych działach gospodarki

Koronawirus wstrzyma budowy w UK? Rząd wezawany do wstrzymania pracy we wszystkich nieistotnych działach gospodarki

Koronawirus wstrzyma budowy w UK? Rząd jest wzywany do wstrzymania pracy we wszystkich nieistotnych działach gospodarki.

Rząd stoi w obliczu rosnącej presji, aby zakazać wszystkich zbędnych prac budowlanych, w związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

We wtorek sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział, że ci, którzy nie mogą wykonywać pracy z domu, powinni iść do pracy, aby „utrzymać kraj w ruchu”.


Hancock powiedział, że prace budowlane mogą być kontynuowane, dopóki ludzie będą znajdować się w odległości 2 m od siebie.

Wielu polityków krytykuje rząd i uważa, że zdrowie publiczne powinno mieć priorytet nad gospodarką.

Były minister Iain Duncan Smith dołączył do osób wzywających do wstrzymania pracy we wszystkich nieistotnych działach gospodarki.

Andy Burnham, burmistrz Manchesteru, powiedział, że wydaje mu się, że decyzja zezwalająca na nieistotne prace została podjęta z „przyczyn ekonomicznych”.


Jego zdaniem, kiedy się jest w obliczu globalnej pandemii, wszystkie decyzje powinny kierowane jedynie powodami zdrowotnymi, a nie ekonomicznymi.

Boris Johnson, który później staje w obliczu pytań do premiera, jak dotąd opierał się naciskom polityków, związków i samych robotników, aby zakazać prac budowlanych.

W Szkocji premier Nicola Sturgeon powiedziała, że place budowy powinny zostać zamknięte, chyba że dotyczy to niezbędnych budynków, takiego jak szpitale.

Liczba zgonów w Wielkiej Brytanii wzrosła we wtorek do 422, co oznacza wzrost o 87 w ciągu jednego dnia.

środa, 25 marca 2020 08:04
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Koronawirus: Policja w Birmingham będzie zatrzymywać samochody i sprawdzać, czy ludzie nie naruszają zaleceń rządu.
 Czytaj następny artykuł:
Birmingham Council zamyka centra recyklingu do odwołania