Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ryanair zapowiedział, że z powodu koronawirusa prawdopodobnie odwoła wszystkie loty w kwietniu i maju

Ryanair zapowiedział, że z powodu koronawirusa prawdopodobnie odwoła wszystkie loty w kwietniu i maju

We wtorkowym liście do pasażerów szef Ryanaira Michael O’Leary zapowiedział, że nie spodziewa się, aby w kwietniu i maju irlandzka linia realizowała jakiekolwiek loty pasażerskie.

Większość lotów została już odwołana a firma się spodziewa, że zostaną odwołane wszystkie.


Ryanair, irlandzki tani przewoźnik, poinformował, że wszyscy klienci, których loty nie zostaną zrealizowane w związku z ograniczeniami międzynarodowych lotów, otrzymają w ciągu dwóch tygodni maila z propozycjami od linii.

Przewoźnik prosi o cierpliwość, bo musiał zmniejszyć liczbę pracowników biurowych o 50 proc. ze względu na konieczność ograniczenia liczby osób przebywających w jednym miejscu.

Linia najpierw zredukowała liczbę połączeń o 80 proc., a od środy "większość, jeśli nie wszystkie loty" z wyjątkiem bardzo małej liczby operacji między Irlandią a Wielką Brytanią.


- Obecnie nie spodziewamy się wznowienia lotów w kwietniu i maju, ale będzie to zależeć od instrukcji rządowych, do których się będziemy stosować – napisał w komunikacie Michael O’Leary, prezes Ryanaira.

O’Leary zadeklarował też, że wszystkie samoloty Ryanaira są do dyspozycji rządów krajów Unii Europejskiej.

- Ryanair chce odgrywać swoją rolę przy transporcie leków i zapasów żywności. Będziemy też w dalszym ciągu współpracować z rządami przy lotach repatriacyjnych – pisze w liście O’Leary’ego.

środa, 25 marca 2020 09:55
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Książę Karol zarażony koronawirusem
 Czytaj następny artykuł:
Koronawirus: Policja w Birmingham będzie zatrzymywać samochody i sprawdzać, czy ludzie nie naruszają zaleceń rządu.