Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjczycy oklaskami podziękowali pracownikom służby zdrowia
Brytyjczycy oklaskami podziękowali pracownikom służby zdrowia

Setki tysięcy Brytyjczyków wyszło w wczoraj o 20:00 przed swoje domy bądź na balkony, by oklaskami oddać hołd i podziękować pracownikom służby zdrowia, którzy narażając swoje życie walczą z epidemią koronawirusa.

W akcji "Clap for Carers" uczestniczyli członkowie rodziny królewskiej, premier Boris Johnson i minister finansów Rishi Sunak, lider opozycji Jeremy Corbyn, celebryci, a także setki tysięcy zwykłych Brytyjczyków.


Na profilu rodziny królewskiej Elżbieta II napisała: "Jesteśmy ogromnie wdzięczni za fachową wiedzę i zaangażowanie naszych naukowców, lekarzy oraz służb ratowniczych i publicznych".

Na profilu księcia Williama i księżnej Kate na Twitterze opublikowano natomiast nagranie, na którym brawo bije trójka ich dzieci - George, Charlotte i Louis.

To samo robili też następca tronu książę Karol i księżna Camilla, którzy przebywają obecnie w kwarantannie w Szkocji z powodu wykrycia koronawirusa u księcia.


W czwartek wieczorem Zjednoczone Królestwo rozświetliło się też na niebiesko - w ten sposób pokazano publiczne poparcie dla personelu NHS, lekarzy i pielęgniarek, które opiekują się u leczą pacjentów zmagających się z koronawirusem.

Słynne miejsca i atrakcje, takie jak London Eye, Royal Albert Hall, Shard i Wembley Stadium w Londynie, Principality Stadium w Cardiff i Katedra w Lincoln zostały oświetlone w kolorze NHS - to sposób na oddanie hołdu dla pracowników brytyjskiej ochrony zdrowia.

piątek, 27 marca 2020 09:17
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
W USA jest już najwięcej przypadków koronawirusa na świecie. Stany Zjednoczone prześcignęły Chiny i Włochy
  Czytaj następny artykuł:
2 129 nowych przypadków koronawirusa i 113 ofiar w ciągu doby. Liczba zgonów w UK osiągnęła 578