Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Już 1 228 ofiar koronawirusa. Na intensywnej terapii umiera połowa zakażonych
Już 1 228 ofiar koronawirusa. Na intensywnej terapii umiera połowa zakażonych

Liczba wszystkich śmiertelnych ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytania wzrosła do 1 228. W ciągu ostatniej doby zmarło 209 osób.

Do godziny 9:00 29 marca 19 522 osób uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa, w ciągu ostatniej doby odnotowano wzrost o 2 433 osób.


Do tej pory zrobiono ponad 127 tys. testów. Rząd uważa, że sukcesem będzie sprowadzenie liczby ofiar epidemii poniżej 20 tysięcy

Jednym z najciekawszych dokumentów opublikowanych dwa dni temu jest raport Intensive Care National Audit and Research Centre, w którym podsumowano pierwsze dane na temat efektów używania zaawansowanych metod podtrzymywania życia wśród brytyjskich pacjentów zakażonych koronawirusem.

Z raportu wynika, że zakażeni w Zjednoczonym Królestwie, którzy trafili na oddziały intensywnej terapii, mają 50 proc. szans na przeżycie.

Neil Ferguson, który jest głównym doradcą rządu w dziedzinie epidemiologii, uważa, że blokada w Wielkiej Brytanii powinna obowiązywać do czerwca.


Ferguson powiedział The Times: „Będziemy musieli utrzymać te środki przez znaczny okres — prawdopodobnie do końca maja, może nawet do pierwszych tygodni czerwca”.

Jeśli wszyscy będą przestrzegać nałożonych przez rząd ograniczeń w kontaktach międzyludzkich i przemieszczaniu się uda się utrzymać liczbę zgonów poniżej 20 tys. – powiedział Stephen Powis, dyrektor medyczny angielskiego oddziału NHS podczas codziennej konferencji prasowej poświęconej walce z koronawirusem.

Na całym świecie na COVID-19 zachorowało ponad 683 tys. osób. Zmarło 32 137 osób. Łącznie na świecie wyzdrowiało ponad 146 tys. osób, a w stanie krytycznym jest ponad 25 tys. osób.

niedziela, 29 marca 2020 14:12
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Liczba ofiar koronawirusa we Włoszech przekroczyła już 10 tysięcy. Puste ulice Mediolanu
  Czytaj następny artykuł:
Brytyjczycy robili zakupy w panice, teraz wyrzucają jedzenie