Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rodzina 13-latka, który zmarł po zakażeniu koronawirusem nie mogła uczestniczyć w jego pogrzebie
Rodzina 13-latka, który zmarł po zakażeniu koronawirusem nie mogła uczestniczyć w jego pogrzebie

Rodzina 13-letniego chłopca, który zmarł po uzyskaniu pozytywnego wyniku na koronawirusa, nie mogła uczestniczyć w pogrzebie, ponieważ musiała się izolować.

Ismail Mohamed Abdulwahab został pochowany piątek po południu w Eternal Gardens na Cmentarzu Kemnal Park w Chislehurst w południowo-wschodnim Londynie.


Niestety jego matka i sześcioro rodzeństwa nie mogli mu towarzyszyć w ostatniej drodze, bo młodszy brat i starsza siostra zaczęli wykazywać objawy COVID-19.

Przyjaciel rodziny Mark Stephenson powiedział dla Metro, że członkowie rodziny byli „zdruzgotani”, bo nie mogli być tam osobiście, jednak zorganizowano dla nich transmisję na żywo.

13-letni Ismail Mohamed Abdulwahab z Brixton w południowym Londynie zmarł samotnie w King's College Hospital w poniedziałek i stał się najmłodszą ofiarą koronawirusa w Wielkiej Brytanii.


Ismail zaczął wykazywać objawy i miał trudności z oddychaniem. Został przyjęty do szpitala Kings College Hospital i podłączony do respiratora. Następnie zapadł w śpiączkę i niestety zmarł.

Chłopiec wcześniej na nic nie chorował i nie miał zdiagnozowanych żadnych innych problemów zdrowotnych.

W pogrzebie 13-latka wzięło udział kilku bliskich, przeprowadzono też transmisje dla rodziny, która nie mogła pożegnać chłopca osobiście.

Na stronie GoFundMe została utworzona zbiórka na pokrycie kosztów pogrzebu.


Założycielem strony był Mark Stephenson dyrektor szkoły Madinah College: „Z wielkim smutkiem informujemy, że młodszy brat jednego z naszych nauczycieli w Madinah College zmarł dziś rano (poniedziałek 30 marca 2020 r.) z powodu zarażenia COVID-19” – napisał.

Na stronie, której celem było zebranie już 4000 funtów, zebrano już ponad 70 tys. funtów.

sobota, 04 kwietnia 2020 10:12
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
W ciągu doby zmarło 708 osób po zakażeniu koronawirusem. W UK odnotowano już 4 313 zgonów i 41 903 zachorowań
  Czytaj następny artykuł:
W Birmingham spłonął maszt 5G. Prawdopodobnie został podpalony na skutek fałszywych informacji wiążących 5G z koronawirusem