Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania W UK zmarło 5-letnie dziecko zakażone koronawirusem. To najmłodsza ofiara epidemii w Wielkiej Brytanii
W UK zmarło 5-letnie dziecko zakażone koronawirusem. To najmłodsza ofiara epidemii w Wielkiej Brytanii

5-letnie dziecko z innymi chorobami współistniejącymi jest najmłodszą ofiarą koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

Władze medyczne nie podały żadnych szczegółów na temat zmarłego dziecka - płci, miejsca zgonu ani chorób, na jakie cierpiało.

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił jedynie, że pięciolatek znalazł się wśród 708 nowych ofiar koronawirusa, które zmarły w ciągu minionej doby.


Jest to najmłodsza ofiara pandemii w Królestwie oraz przypuszcza się, że w całej Europie.

Dotychczas najmłodszą ofiarą koronawirusa w Wielkiej Brytanii był zmarły w poniedziałek 13-letni Ismail Mohamed Abdulwahab z południowego Londynu, który jak się przypuszcza nie miał żadnych kłopotów ze zdrowiem.

Ismail Mohamed Abdulwahab został pochowany piątek po południu w Eternal Gardens na Cmentarzu Kemnal Park w Chislehurst w południowo-wschodnim Londynie.

Niestety jego matka i sześcioro rodzeństwa nie mogli mu towarzyszyć w ostatniej drodze, bo młodszy brat i starsza siostra zaczęli wykazywać objawy COVID-19.


W sobotę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie zgonów z powodu koronawirusa.

Liczba osób, które zmarły z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, zwiększyła się w ciągu poprzedniej doby o 708 i wynosi 4 313 - podało po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Bilans nowych zgonów dotyczy okresu między godziną 17:00 w czwartek 2 kwietnia, a godziną 17:00 w piątek 3 kwietnia.

niedziela, 05 kwietnia 2020 06:59
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Zmarło prawie 5 tys. osób, rekordowa liczba zakażonych. Rząd ostrzega, że ćwiczenia na świeżym powietrzu mogą zostać zakazane
  Czytaj następny artykuł:
W ciągu doby zmarło 708 osób po zakażeniu koronawirusem. W UK odnotowano już 4 313 zgonów i 41 903 zachorowań