Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania PILNE: Boris Johnson przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Jego stan się pogorszył
PILNE: Boris Johnson przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Jego stan się pogorszył

Biuro premiera poinformowało, że Boris Johnson został przeniesiony na oddział intensywnej terapii po tym, jak jego stan się pogorszył.

Rzecznik premiera powiedział: „Dzisiejszego popołudnia stan premiera się pogorszył i za radą zespołu medycznego, został przeniesiony na oddział intensywnej terapii w szpitalu.


„Premier poprosił ministra spraw zagranicznych Dominica Raaba, który jest pierwszym sekretarzem stanu, o zastępstwo w razie potrzeby”.

„Szef rządu ma doskonałą opiekę i dziękuje wszystkim pracownikom NHS za ich ciężką pracę i poświęcenie”. – przekazało biuro premiera.

Premier Boris Johnson został przyjęty do szpitala w Londynie z powodu nieustających objawów COVID-19.


Johnson, który pozostawał w izolacji na Downing Street od 27 marca, po pozytywnym wyniku testu, w niedzielę wieczorem został zabrany do szpitala, ponieważ wciąż miał wysoką temperaturę i jego lekarze uważali, że potrzebuje dodatkowych badań.

„Za radą swojego lekarza, premier został dziś wieczorem przyjęty do szpitala na badania. Jest to krok zapobiegawczy, ponieważ premier dziesięć dni po pozytywnym wyniku testów nadal ma uporczywe objawy koronawirusa” - wyjaśnił w niedzielę rzecznik premiera.

Przed szpitalem Św. Tomasza w Londynie, w którym leczony jest premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ustawiono ogrodzenie.

Nie poinformowano czy ma to związek z pobytem szefa brytyjskiego rządu w placówce.

Źródło: x-news

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 20:37
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
YouTube usuwa filmy z dezinformacją o koronawirusie i 5G. Teorie spiskowe chce też zatrzymać brytyjski rząd
  Czytaj następny artykuł:
Liczba nowych zgonów w UK spada. W ciągu doby zmarło 439 osób zakażonych koronawirusem