Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ojciec z Walsall ukarany grzywną £480. Jego nastoletni syn 4 razy złamał zasady dystansu społecznego
Ojciec z Walsall ukarany grzywną £480. Jego nastoletni syn 4 razy złamał zasady dystansu społecznego

Ojciec z Walsall został ukarany grzywną w wysokości 480 funtów po tym, jak jego nastoletni syn 4 razy został przyłapany na łamaniu zasad dystansu społecznego wprowadzonego w celu spowolnienia epidemii koronawirusa.

West Midlands Police poinformowała, że jeśli nastolatek będzie nadal wychodził na ulicę bez uzasadnionego powodu kara zostanie podwojona i wyniesie 960 funtów.


Lokalna jednostka policji z rejonu Blakenall w Walsall poinformowała, że funkcjonariusze ostrzegli ojca, po tym jak chłopak był trzykrotnie zatrzymany poza domem.

Mimo tego ojciec nie był w stanie powstrzymać syna przed wyjściem po raz czwarty, dlatego funkcjonariusze postanowili ukarać rodzica nastolatka grzywną.

Komentując karę, sierżant Stephen Pursglove z policji w Walsall powiedział: „Nastolatek został 4 razy przyłapany na tym, że wychodzi z domu bez istotnego powodu”.

„Co najmniej trzy razy spotykał się z innymi młodymi ludźmi, a raz był agresywny wobec policjanta, który próbował z nim porozmawiać”.


„Funkcjonariusze rozmawiali z jego ojcem, mimo to nie udało mu się powstrzymać syna od wychodzenia z domu i spotykania się z innymi osobami”.

„Nie pozostawiło to nam żadnej możliwości, jak tylko nałożyć grzywnę. Jeśli nastolatek ponownie wyjdzie bez uzasadnionego powodu, grzywna zostanie podwojona i może wynieść 960 funtów”.

wtorek, 07 kwietnia 2020 21:44
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Wybory prezydenckie 2020 tylko korespondencyjnie. Jak będzie wyglądać głosowanie za granicą?
  Czytaj następny artykuł:
Rekordowa liczba zgonów w UK. Kolejne 854 osoby zmarły po zakażeniu koronawirusem