Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Raab zasugerował, że restrykcje w Wielkiej Brytanii zostaną przedłużone. Jest za wcześnie, aby dokonywać przeglądu i zmian
Raab zasugerował, że restrykcje w Wielkiej Brytanii zostaną przedłużone. Jest za wcześnie, aby dokonywać przeglądu i zmian

Dominic Raab powiedział, że rząd jeszcze nie wie, kiedy zakończą się restrykcje wprowadzone w celu spowolnienia epidemii koronawirusa.

Przemawiając podczas wczorajszej codziennej konferencji prasowej, minister spraw zagranicznych powiedział, że jest jeszcze za wcześnie, aby dokonać przeglądu obowiązujących środków dystansu społecznego.

Raab powiedział „kraj jeszcze nie jest na tym etapie” a najgorsze, co Wielka Brytania może teraz zrobić, to „zdjąć nogę z pedału”.


Kontynuował: „Podejmiemy każdą decyzję we właściwym czasie, w oparciu o fakty i porady naukowe i medyczne.

Naszym obecnie najważniejszym i nadrzędnym celem jest przekazanie kluczowego przesłania, zgodnie z którym każdy musi nadal przestrzegać wprowadzonych reguł”.

Zbliża się długi świąteczny weekend i piękna pogoda, dlatego według Dominica Raaba jest absolutnie niezbędne, aby ludzie utrzymywali dyscyplinę, i nie wychodzili z domów.

Minister spraw zagranicznych Dominic Raab przejął tymczasowo obowiązki szefa rządu Wielkiej Brytanii i będzie kierował brytyjskim rządem w czasie pobytu premier Borisa Johnsona na intensywnej terapii.


Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson trafił na szpitalny oddział intensywnej terapii po tym, jak z powodu zakażenia koronawirusem pogorszył się stan jego zdrowia. Polityk miał problemy z oddychaniem i wysoką temperaturę.

Według dziennika The Sun decyzja o przeniesieniu szefa rządu na intensywną terapię zapadła, ponieważ premier miał problemy z oddychaniem. Downing Street poinformowało wcześniej, że Johnson nie jest podłączony do respiratora, ale może zostać, gdyby zaszła taka potrzeba.

środa, 08 kwietnia 2020 07:24
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Tymczasowa kostnica na lotnisku w Birmingham została częściowo otwarta i jest wykorzystywana do przechowywania ciał
  Czytaj następny artykuł:
Wybory prezydenckie 2020 tylko korespondencyjnie. Jak będzie wyglądać głosowanie za granicą?