Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wczoraj w UK zmarło więcej osób niż w najgorszym dniu we Włoszech. Szczyt zgonów ma być za 10 dni. Restrykcje mogą potrwać do maja.
Wczoraj w UK zmarło więcej osób niż w najgorszym dniu we Włoszech. Szczyt zgonów ma być za 10 dni. Restrykcje mogą potrwać do maja.

Brytyjskie media podają, że rząd przygotowuje się do przedłużenia restrykcji wprowadzonych w celu spowolnienia epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

Doradcy rządu twierdzą, że szczyt pandemii koronawirusa nastąpi dopiero za dziesięć dni, dlatego wprowadzone restrykcje zostaną prawdopodobnie przedłużone do maja.


Wczoraj w Wielkiej Brytanii zmarło 938 osób w ciągu jednego dnia. Jest to większy wzrost w kraju i większy niż w najgorszym dniu epidemii we Włoszech, kiedy zmarło 919 osób.

Podczas środowej konferencji na Downing Street kanclerz Rishi Sunak odmówił podpowiedzi czy ograniczenia zostaną złagodzone.

Poinformował jednak, że w czwartek (dziś) odbędzie się spotkanie Cobry, pod przewodnictwem Dominica Raaba, w celu omówienia sytuacji.

Według doradców rządu najbardziej śmiertelnym dniem w kraju może być 18 kwietnia, co może oznaczać, że Brytyjczycy będą musieli pozostać w domach przynajmniej do następnego miesiąca.


Wcześniej Dominic Raab powiedział, że rząd jeszcze nie wie, kiedy zakończą się restrykcje wprowadzone w celu spowolnienia epidemii koronawirusa.

Przemawiając podczas wczorajszej codziennej konferencji prasowej, minister spraw zagranicznych powiedział, że jest jeszcze za wcześnie, aby dokonać przeglądu obowiązujących środków dystansu społecznego.

Raab powiedział „kraj jeszcze nie jest na tym etapie” a najgorsze, co Wielka Brytania może teraz zrobić, to „zdjąć nogę z pedału”.

czwartek, 09 kwietnia 2020 08:00
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Paryż wprowadził zakaz aktywności fizycznej poza domem w godzinach 10-19
  Czytaj następny artykuł:
39 ciał w ciężarówce. Kierowca przyznał się do zabójstwa 39 osób