Zaloguj się Załóż konto

W Birmingham oficjalnie otwarto tymczasowy szpital dla zakażonych koronawirusem

Książę William oficjalnie otworzył tymczasowy szpital NHS Nightingale Hospital w Birmingham dla zakażonych koronawirusem. Książę wygłosił uroczyste przemówienie podczas wideokonferencji.

Książę William oficjalnie otworzył tymczasowy szpital NHS Nightingale Hospital w Birmingham dla zakażonych koronawirusem. Książę wygłosił uroczyste przemówienie podczas wideokonferencji.

Tymczasowy szpital dla zakażonych koronawirusem utworzono na terenie NEC w zaledwie osiem dni.

Szpital polowy w Birmingham początkowo ma pomieścić 500 pacjentów, w razie potrzeby liczba ta ma się zwiększyć do nawet 4 tysięcy.


W jego budowie pomagali pracownicy służb medycznych i wojsko. Szpital został otwarty dla pacjentów w zeszły piątek, ale jego oficjalne otwarcie obyło się wczoraj.

16 kwietnia szpital uroczyście otworzył książę William, który wygłosił przemówienie podczas wideokonferencji, dziękując zaangażowanym w budowę za ich wysiłek.

"Szpital jest wspaniałym dowodem na zjednoczenie Brytyjczyków" – oświadczył książę William podczas przemówienia. "Chcę wam wszystkim podziękować za to, że robicie wszystko, aby zapewnić najlepszą możliwą opiekę osobom poszkodowanym, w tym najtrudniejszym momencie" – mówił.

Podczas wydarzenia porozmawiał także z pracownikami służby zdrowia, żołnierzami oraz innymi odpowiedzialnymi za budowę.


W Wielkiej Brytanii potwierdzono już ponad 103 tysiące potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa. 13 729osób zmarło.

W regionie West Midlands zachorowało 8 345 osób, a w Birmingham 1 982 osoby.


-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Londyńscy policjanci i strażacy oddali hołd pracownikom NHS
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania wydała 16 milionów funtów na niedziałające testy na koronawirusa