Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nowe zasady dotyczące spotkań znajomych i rodzin
Nowe zasady dotyczące spotkań znajomych i rodzin

Rząd potwierdził, że mieszkańcy Anglii mogą spotkać inną osobę spoza gospodarstwa domowego, dopóki znajdują się na zewnątrz i przebywają w odległości 2 m od siebie.

Minister spraw zagranicznych Dominic Raab powiedział jednak, że ludzie powinni „zachować zdrowy rozsądek” i nie mogą odwiedzać innych w domu.


Nowa zasada dotycząca spotkań jest częścią 50-stronicowego dokumentu zawierającego nowe wytyczne, który zostanie dziś opublikowany przez rząd.

Według najnowszych wytycznych dwie osoby z różnych gospodarstw domowych mogą się spotkać w parku, jeśli będą oddalone od siebie o 2 metry.

W takich spotkaniach będą mogły brać udział tylko dwie osoby, ograniczenia nadal zabraniają spotkań całych rodzin lub par.

Podczas rozmowy w BBC Raab został poproszony, aby odpowiedzieć na pytanie, czy ludzie mogą spotkać się z innymi w ogrodzie lub na podjeździe.


„Nie przechodzimy do etapu, w którym zezwalamy, na spotkania osób z różnych gospodarstw domowych. Tak więc, ludzie ciągle nie mogą spotykać się w domach czy w ogrodach i ta zasada się nie zmienia” - powiedział minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

Plan łagodzenia ograniczeń obowiązuje tylko w Anglii, bo nie został poparty przez rządy Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, które mają kompetencje, by samodzielnie podejmować decyzje w takich kwestiach, już wcześniej ogłosiły przedłużenie ograniczeń o kolejne trzy tygodnie.

Jak dotychczas w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa zmarło 31 855 osób, co jest drugą najwyższą liczbą na świecie – po Stanach Zjednoczonych. Mimo że średnia dobowa liczba zgonów spada, jest wyraźnie wyższa niż w pozostałych państwach europejskich.

poniedziałek, 11 maja 2020 11:52
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
210 nowych ofiar koronawirusa, najmniej od półtora miesiąca
  Czytaj następny artykuł:
Ruszyła kolejna tura negocjacji w sprawie relacji UE z Wielką Brytanią po brexicie