Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjska gospodarka kurczy się w najszybszym tempie od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku
Brytyjska gospodarka kurczy się w najszybszym tempie od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku

W pierwszym kwartale 2020 r Brytyjska gospodarka skurczyła się w najszybszym tempie od czasu kryzysu finansowego, który miał miejsce w 2008 roku.

Według ONS produkt krajowy brutto (PKB) Wielkiej Brytanii spadł o 2 proc. w pierwszym kwartale (od stycznia do marca) 2020 r.

W porównaniu z tym samym kwartałem rok temu, PKB Wielkiej Brytanii spadło o 1,6 proc. i jest to największy spadek od czwartego kwartału 2009 r., kiedy również odnotowano osunięcie o 1,6proc.


Prognozy były tu jednak bardziej pesymistyczne, analitycy szacowali, że PKB w I kwartale 2020 r aż o 2,6 proc.

Dzisiejsza publikacja brytyjskiego urzędu statystycznego odzwierciedla pierwsze bezpośrednie skutki pandemii COVID-19 oraz środków rządowych podjętych w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Miało miejsce powszechne zakłócenie działalności gospodarczej, ponieważ sektor usług spadł o rekordowe 1,9% w pierwszym kwartale; wystąpiły także znaczne kontrakcje w produkcji i budownictwie i hotelarstwie.

środa, 13 maja 2020 08:31
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Od dziś, osoby samozatrudnione, które straciły dochody z powodu epidemii, mogą ubiegać się o dotacje od rządu
  Czytaj następny artykuł:
Za pieniądze z kieszonkowego kupił drukarkę 3D i wydrukował maski ochronne dla swojej babci