Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Coraz więcej dzieci zapada na nową chorobę związaną z koronawirusem
Coraz więcej dzieci zapada na nową chorobę związaną z koronawirusem

Po Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii nowe przypadki schorzenia występującego u dzieci stwierdzono także we Włoszech.

Jak podaje "The Guardian", tajemnicza choroba dzieci pojawiła się w Stanach Zjednoczonych, a później w Wielkiej Brytanii, gdzie diagnozuje się najwięcej przypadków zakażeń koronawirsem.


Lekarze zaczęli obserwować u najmłodszych pacjentów objawy choroby zapalnej zwanej chorobą Kawasakiego. U niektórych dzieci, tak jak we Włoszech, potwierdzono, że choroba Kawasakiego może mieć związek z epidemią SARS-CoV-2.

W Wielkiej Brytanii na " wieloukładowy stan zapalny" leczonych jest od 75 do 100 dzieci w całym kraju. We wtorek lekarze szpitala dziecięcego Evelina London poinformowali o śmierci 14-letniego chłopca, który wykazywał objawy tajemniczej choroby.

Liczba potwierdzonych przypadków wieloukładowego zespołu zapalnego u dzieci gwałtownie rośnie w Nowym Jorku.

Burmistrz miasta Bill de Blasio poinformował o 82 potwierdzonych przypadkach. W związku z raptownym skokiem zachorowań w Nowym Jorku rozpoczęła się w kampania informacyjna na temat tego schorzenia.


Według ustaleń służby zdrowia, spośród potwierdzonych przypadków tak zwanego pediatrycznego wieloukładowego zespołu zapalnego (PMIS) w Nowym Jorku 53 dzieci miało jednocześnie dodatni wynik testu albo na obecność SARS-CoV-2 lub na przeciwciała wirusa.

– Trzeba obserwować objawy - utrzymująca się gorączka, wysypka, ból brzucha, wymioty. Nawet jeden z tych symptomów może oznaczać problem – ostrzegał burmistrz Nowego Jorku. Obserwowanie objawów jest istotne, ponieważ wcześnie wykryta choroba pozwala na całkowite wyleczenie.

Dotąd w całym stanie Nowy Jork na PMIS zmarło troje dzieci.

Źródło:x-news

czwartek, 14 maja 2020 10:37
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Ilość ofiar koronawirusa wzrosła do 33 614. 428 nowych zgonów w UK
  Czytaj następny artykuł:
Londyńskie metro znów tętni życiem. Związkowcy grożą strajkiem