Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Szczepionka już we wrześniu! Wielka Brytania ujawnia plan
Szczepionka już we wrześniu! Wielka Brytania ujawnia plan

Wszystko wskazuje na to, że naukowcy z Oxfordu wypełniają swoje obietnice. Szczepionka na Covid-19 może być gotowa do rozpowszechnienia już we wrześniu - ujawnił Alok Sharma (53 l.), brytyjski Sekretarz Stanu ds. Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej.

Minister Sharma w czasie konferencji prasowej w niedzielę mówił, że prace nad efektywnym lekiem na COVID-19 prowadzone na Uniwersytecie Oksfordzkim "posuwają się naprzód".

- Pierwsze testy kliniczne szczepionki z Oksfordu postępują dobrze, uczestnicy pierwszej fazy testów otrzymali dawkę szczepionki - powiedział.


- Szybkość z jaką Uniwersytet Oksfordzki przygotował i zorganizował te skomplikowane testy jest naprawdę bezprecedensowa - podkreślił.

Za cztery miesiące ma powstać 30 milionów pierwszych dawek, władze w Londynie jednak podkreślają, że ten optymistyczny scenariusz nie jest jeszcze w stu procentach pewny.

Minister ostrzegł, że nie ma całkowitej pewności czy szczepionka, na poszukiwanie której brytyjski rząd wydał już 250 mln funtów, kiedykolwiek zostanie wynaleziona.

poniedziałek, 18 maja 2020 09:40
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Koronawirus: Rząd zatrudnia 21 tys. osób do szukania kontaktów osób zakażonych
  Czytaj następny artykuł:
Kolejne 170 osób zmarło w ciągu doby z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii