Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Boris Jonson wyda 900 tys. funtów na przemalowanie rządowego samolotu
Boris Jonson wyda 900 tys. funtów na przemalowanie rządowego samolotu

Brytyjski rząd zapowiedział przemalowanie samolotu używanego przez brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, ministrów i wyższych rangą członków rodziny królewskiej z szarego na kolory brytyjskiej flagi.

Przemalowanie samolotu będzie kosztować 900 tys. funtów, biuro premiera zapewnia jednak, że to dobrze wydane pieniądze.


Na kadłubie i ogonie samolotu ma zostać namalowany wzór brytyjskiej flagi w kolorach czerwonym, białym i niebieskim.

Rzecznik Johnsona przekonywał, że po przemalowaniu samolot będzie mógł lepiej reprezentować Wielką Brytanię na świecie. Narodowe symbole na rządowych samolotach ma też wielu innych przywódców.

Dodał też, że pomalowanie samolotu nie będzie przeszkodą dla podstawowej funkcji samolotu, który przede wszystkim wykorzystywany jest przez siły powietrzne.

Opozycja natychmiast zaczęła podważać sens wydawania pieniędzy na taką zmianę, zwłaszcza w sytuacji kryzysu gospodarczego wywołanego epidemią koronawirusa.


"Lek deksametazon, który może potencjalnie uratować życie ludzi z koronawirusem, kosztuje 5 funtów za jedną dawkę. Boris Johnson mógł kupić 180 000 dawek, ale zamiast tego maluje flagę na samolocie" - napisał na Twitterze lider Liberalnych Demokratów Ed Davey.

Z koleii Louise Heigh z Partii Pracy powiedziała – „Kiedy rodziny w całym kraju martwią się o swoją pracę, zdrowie i edukację swoich dzieci, mogą słusznie podawać w wątpliwość priorytety rządu”.

czwartek, 18 czerwca 2020 08:35
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Tesco wycofuje się z Polski
  Czytaj następny artykuł:
Liczba zgonów z powodu koronawirusa w UK przekroczyła 42 tys.