Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 30% pracowników zgłoszonych do programu furlough, normalnie pracowało, podczas gdy firmy pobierały na nich pomoc rządową

30% pracowników zgłoszonych do programu furlough, normalnie pracowało, podczas gdy firmy pobierały na nich pomoc rządową

Według najnowszych badań ponad jedna trzecia pracowników, którzy powinni przebywać na furlough musiała pracować w swojej firmie.

Pracodawcy mogą ubiegać się o pomoc finansową w ramach programu o wartości 60 mld funtów tylko wtedy, gdy ich pracownicy nie mogą pracować podczas pandemii.


Jednak badanie przeprowadzone przez Crossland Employment Solicitors sugeruje, że 34% pracowników zostało poproszonych o powrót do pracy.

Mimo że ich pensja była pokrywana z pomocy rządowej, musieli wykonywać swoją zwykłą pracę.

Jedna na pięć osób została też poproszona o zastępstwo, podczas gdy inny pracownik nieprzybywający na furlough poszedł na urlop.

Rząd ogłosił, że program pomocy jest jednym z najbardziej kosztowych programów dla skarbu państwa, a łamanie zasad jest oszustwem.


Niedawno poinformowano, że brytyjski rząd planuje dać pracodawcom 30 dni na przyznanie się do jakiegokolwiek oszustwa w związku z nadużyciem programu pomocy dla gospodarki.

Wprowadzone zostaną również przepisy prawne, które umożliwią nakładanie kar i ściganie należności od dyrektorów w przypadku niewypłacalnych spółek.

20 marca premier nakazał zamknięcie tak szybko, jak to możliwe, wszystkich pubów, klubów, restauracji, kin, muzeów, siłowni i wszelkich miejsc rozrywki.

Później zostało to rozszerzone na wszystkie nieistotne sklepy, które sprzedają ubrania, książki i artykuły elektryczne.


Program pomocy dla gospodarki, który ma przede wszystkim uratować miejsca pracy został wprowadzony pod koniec marca.

Program początkowo był wprowadzony na 3 miesiące, licząc od początku marca, potem został rozszerzony o kolejne miesiące.

Pracownicy objęci programem otrzymują 80% swoich miesięcznych wynagrodzeń do wysokości 2500 GBP.

Od sierpnia wynagrodzenie wypłacane pracownikom ma być częściowo pokrywane przez firmy.

czwartek, 18 czerwca 2020 10:05
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne: Policja prosi o pomoc w identyfikacji zmarłego Polaka
 Czytaj następny artykuł:
Tesco wycofuje się z Polski


Global Centre

Gorące Tematy