Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rząd przeznaczy miliard funtów na pomoc dzieciom w nadrabianiu zaległości spowodowanych zamknięciem szkół
Rząd przeznaczy miliard funtów na pomoc dzieciom w nadrabianiu zaległości spowodowanych zamknięciem szkół

Boris Johnson poinformował, że rząd przeznaczy 1 miliard funtów na pomoc dzieciom w nadrabianiu zaległości spowodowanych zamknięciem szkół z powodu Epidemii koronawirusa.

Ogromny pakiet wsparcia ma na celu zapewnienie milionom uczniów, w najbardziej niekorzystnej sytuacji, dostępu do lekcji indywidualnych lub lekcji w małych grupach.


Dzięki temu będą mogły one nadrobić zaległości spowodowane zamknięciem szkół.

Premier oświadczył, że program będzie obejmować 350 milionów funtów na „krajowy program korepetycji” oraz 650 milionów funtów, które zostanie przeznaczone dla państwowych szkół podstawowych i średnich w roku akademickim 2020–21.

Dyrektorzy szkół będą mieli swobodę w ustalaniu, w jaki sposób zagospodarują jednorazową płatność.

Johnson powiedział: „Chcę jeszcze raz podziękować nauczycielom, opiekunom i pracownikom pomocniczym za wspaniałą pracę, jaką wykonali podczas pandemii”.


„Ten pakiet 1 mld GBP na nadrobienie zaległości pomoże nauczycielom w zapewnieniu dodatkowego wsparcia dzieciom, które pozostały w tyle z nauką”.

„Jestem zdeterminowany, aby zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby wszystkie dzieci wróciły do szkoły od września i jak najszybciej przedstawimy plany powrotu do szkół”.

piątek, 19 czerwca 2020 08:24
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Obniżono poziom zagrożenia koronawirusem w UK
  Czytaj następny artykuł:
13-dniowe dziecko najmłodszą ofiarą koronawirusa w Anglii