Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Boris Johnson ogłosił kolejny etap znoszenia restrykcji w Anglii
Boris Johnson ogłosił kolejny etap znoszenia restrykcji w Anglii

Brytyjski premier Boris Johnson zapowiedział kolejny etap znoszenia restrykcji w Anglii.

Od 4 lipca otwarte będą mogły być hotele, hostele, kwatery typu bed and breakfast, apartamenty i domy wakacyjne, domki letniskowe lub bungalowy, kempingi, parkingi dla samochodów kempingowych, miejsca kultu religijnego, biblioteki, świetlice, restauracje, kawiarnie i stołówki pracownicze, bary i puby (ale klienci mogą siedzieć tylko przy stolikach, zaś właściciele będą proszeni o zbieranie danych kontaktowych klientów), kina, teatry i sale koncertowe (ale bez występów na żywo), muzea i galerie, salony fryzjerskie i fryzjerzy, place zabaw na otwartym powietrzu, siłownie i lodowiska na otwartym powietrzu, parki rozrywki i parki tematyczne i parki rozrywki, inne kryte ośrodki lub obiekty rekreacyjne.


Do jednego metra zmniejszony zostanie również dwumetrowy dystans między ludźmi - ogłosił we wtorek.

Zgodnie z ogłoszonymi wytycznymi, tam, gdzie nie ma możliwości przebywania w odległości dwóch metrów od siebie, zaleca się zachowanie dystansu "jednego metra plus", przy czym plus oznacza środki takie jak instalacja ekranów, odwrócenie się tyłem do siebie, zapewnienie środków do dezynfekcji rąk i zasłanianie twarzy w środkach transportu publicznego.

Ciągle pozostaną zamknięte kluby nocne, kasyna, kręgielnie i kryte lodowiska, miejsca do zabawy dla dzieci w zamkniętych pomieszczeniach, ośrodki spa, salony piękności, manikiurzyści, salony masażu, salony tatuażu, studia fitness i tańca w zamkniętych pomieszczeniach, siłownie i obiekty sportowe w zamkniętych pomieszczeniach, baseny i parki wodne oraz centra wystawiennicze lub konferencyjne.


Dodatkowo od 4 lipca osoby mieszkające w jednym gospodarstwie domowym mogą spotykać się w pomieszczeniach zamkniętych z osobami z innego gospodarstwa domowego, mogą też zostawać na noc.

W jednym czasie mogą się spotkać tylko osoby z dwóch gospodarstw domowych, przy czym kolejne spotkania nie muszą być z tym samymi osobami.

Oznacza to, że rodzina z dziećmi może się spotkać najpierw z jednymi dziadkami, a innego dnia z drugimi. Nie będzie ograniczenia co do ilości osób biorących udział w takim spotkaniu.

Na zewnątrz ludzie mogą się gromadzić w grupach do sześciu osób z różnych gospodarstw domowych przy zachowaniu dystansu.


Poluzowanie obostrzeń ogłoszono, gdy w Wielkiej Brytanii zanotowano najmniejszy dzienny przyrost zachorowań z powodu koronawirusa, czyli 874.

W ciągu ostatniej doby na Covid-19 w Wielkiej Brytanii zmarło 171 osób. Od początku epidemii z powodu Covid-19 zmarło w Wielkiej Brytanii już 42 927 osób, co jest trzecim najwyższym bilansem na świecie - po Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

wtorek, 23 czerwca 2020 17:48
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Tysiące ludzi na plażach. Brytyjczycy zapomnieli o pandemii
  Czytaj następny artykuł:
Najmniej zgonów na Covid-19 w UK od 15 marca