Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania W przyszłym tygodniu UK zniesie obowiązek kwarantanny dla osób przylatujących z 10 krajów Europy. Polski nie ma na liście
W przyszłym tygodniu UK zniesie obowiązek kwarantanny dla osób przylatujących z 10 krajów Europy. Polski nie ma na liście

Według niepotwierdzonych informacji w przyszłym tygodniu rząd zniesie obowiązek kwarantanny dla osób przylatujących z 10 krajów Europy.

Od 8 czerwca wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą przejść 14-dniową kwarantannę. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara do 1000 funtów.


Wszystkie osoby przyjeżdzające do Wielkiej Brytanii samolotem, promem lub pociągiem - zarówno obywatele brytyjscy, jak i cudzoziemcy - będą musieli przy przekraczaniu granicy podać informację na temat miejsca pobytu i dalszych planów podróży.

Do wprowadzenia restrykcji doszło w momencie, kiedy wiele z państw Europy zaczęło znosić podobne ograniczenia u siebie, a linie lotnicze szykowały się do odrobienia ogromnych strat spowodowanych pandemią.

Obowiązujący od 8 czerwca obowiązek poddania się kwarantannie dla pasażerów został wprowadzony po burzliwych debatach i przy gorącym sprzeciwie przemysłu lotniczego.


W odpowiedzi na skargi firm brytyjski rząd zapowiedział możliwość stworzenia "mostów powietrznych", do krajów, które są popularnymi kierunkami turystycznymi i w których nie ma wielu zachorowań.

Według informacji podanej przez MailOnline już jest prawie pewne, że po przylocie z Francji, Hiszpanii, Włoch, Grecji i Turcji nie będzie obowiązku poddania się 14-dniowej kwarantannie.

Na liście krajów, które rząd uzna za „bezpieczne” prawdopodobnie znajdą się też Niemcy, Austria, Belgia, Holandia, Gibraltar i Bermudy.

Wcześniej istniały też informację o tym, że obowiązek 14-kwarantanny zostanie zniesiony dla Portugalii jednak Lizbona niedawno przywróciła godzinę policyjną w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem.


Według informacji podanych przez MailOnline od sierpnia, rząd planuje utworzyć mosty powietrzne do Kanady, Maroka i na Karaiby. Pod koniec sierpnia lub na początku września rząd planuje utworzyć mosty powietrzne do Wietnamu, Hongkongu i Dubaju.

Według portalu Boris Johnson ma zamiar zapowiedzieć utworzenie mostów powietrznych w najbliższy poniedziałek.

Na razie nie ma żadnych informacji, kiedy zostanie zniesiony obowiązek kwarantanny dla osób przylatujących z Polski.

Do 30 czerwca w Polsce obowiązuje zakaz lotów do/z Wielkiej Brytanii (i Irlandii Północnej), Szwecji oraz Portugalii.

czwartek, 25 czerwca 2020 14:28
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna zmarł w autobusie w centrum Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Tysiące ludzi na plażach. Brytyjczycy zapomnieli o pandemii