Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Leicester objęte blokadą z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem

Leicester objęte blokadą z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem

Liczące 350 tys. mieszkańców Leicester jako pierwsze miasto w Wielkiej Brytanii zostało objęte blokadą z powodu dużej liczby nowych przypadków koronawirusa - poinformował w poniedziałek wieczorem minister zdrowia Matt Hancock.

Według danych z 16 czerwca, od początku epidemii w Leicester wykryto 2494 przypadki koronawirusa, z czego jednak aż 658 – czyli ponad 26 proc. – w ciągu dwóch pierwszych tygodni czerwca.


Od wtorku zamknięte zostaną ponownie wszystkie sklepy z wyjątkiem tych, które sprzedają niezbędne artykuły, a od czwartku - szkoły. Mieszkańcom zalecono pozostawanie w domach tak długo, jak to możliwe, zaś wszystkim - powstrzymanie się od podróży z i do Leicester, o ile nie jest to absolutnie koniecznie.

Ponadto Leicester zostaje wyłączone z następnej fazy znoszenia ograniczeń, która w Anglii zacznie się od najbliższej soboty, gdy otwarte zostaną m.in. puby, restauracje, muzea, kina, hotele czy salony fryzjerskie.


Jak wyjaśnił Minister zdrowia, w Leicester w ciągu ostatniego tygodnia stwierdzono 10 proc. wszystkich nowych przypadków koronawirusa w kraju, zaś ich liczba w stosunku do populacji jest trzy razy wyższa niż w następnym mieście na liście.

Hancock zapewnił, że podjęte działania zostaną poddane przeglądowi za dwa tygodnie i nie będą one utrzymywane w mocy dłużej niż jest to niezbędne.

wtorek, 30 czerwca 2020 09:12
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W Wielkiej Brytanii wygrał Trzaskowski, na drugim miejscu Hołownia
 Czytaj następny artykuł:
Koronawirus: Leicester może zostać objęte blokadą