Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania zniesie obowiązek kwarantanny dla 75 krajów, w tym dla Polski
Wielka Brytania zniesie obowiązek kwarantanny dla 75 krajów, w tym dla Polski

Wielka Brytania zamierza znieść obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla przyjeżdżających z krajów o niewielkim ryzyku koronawirusa.

Przyjeżdżający z 75 krajów - w tym z Polski - zostaną od poniedziałku zwolnieni z obowiązku 14-dniowej kwarantanny po przyjeździe do Wielkiej Brytanii.


O planach brytyjskiego rządu poinformował "The Daily Telegraph", którego cytuje agencja Reuters. Chodzi m.in. o kraje Unii Europejskiej, Turcję, Tajlandię, Australię i Nową Zelandię.

Oficjalnie komunikatu jeszcze nie ma, ale minister rozwoju regionalnego Simon Clarke oświadczył, że rząd pracuje nad oświadczeniem w sprawie ułatwień w podróżach. - Chcemy, by sektor turystyczny stanął na nogi możliwie szybko, w bliskiej przyszłość przekażemy dobre wiadomości - powiedział Simon Clarke.

Od 8 czerwca wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą przejść 14-dniową kwarantannę. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara do 1000 funtów.


Wszystkie osoby przyjeżdzające do Wielkiej Brytanii samolotem, promem lub pociągiem - zarówno obywatele brytyjscy, jak i cudzoziemcy - będą musieli przy przekraczaniu granicy podać informację na temat miejsca pobytu i dalszych planów podróży.

Do wprowadzenia restrykcji doszło w momencie, kiedy wiele z państw Europy zaczęło znosić podobne ograniczenia u siebie, a linie lotnicze szykowały się do odrobienia ogromnych strat spowodowanych pandemią.

Obowiązujący od 8 czerwca obowiązek poddania się kwarantannie dla pasażerów został wprowadzony po burzliwych debatach i przy gorącym sprzeciwie przemysłu lotniczego.


W odpowiedzi na skargi firm brytyjski rząd zapowiedział możliwość stworzenia "mostów powietrznych", do krajów, które są popularnymi kierunkami turystycznymi i w których nie ma wielu zachorowań.

Wcześniej brytyjskie media podawały, że mosty powietrzne zostaną utworzone dla około 15 krajów, jednak dziś The Daily Telegraph poinformował ze rząd zrezygnował z tworzenia mostów powietrznych i w zamian zniesie kwarantannę dla 75 krajów.

czwartek, 02 lipca 2020 18:47
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Od dziś poluzowanie restrykcji w Anglii. Zobacz co można robić
  Czytaj następny artykuł:
Koronawirus: Kolejne 36 miejsc zagrożone lokalnymi blokadami