Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rząd zapowiedział lekkie poluzowanie restrykcji w Leicester
Rząd zapowiedział lekkie poluzowanie restrykcji w Leicester

Rząd brytyjski zapowiedział, że złagodzi restrykcje nałożone na miasto Leicester.
Jednak ze względu na to, że liczba nowych zakażeń koronawirusem nadal jest mocno powyżej średniej, część ograniczeń będzie musiało pozostać.

"Jesteśmy teraz w stanie złagodzić niektóre, ale nie wszystkie ograniczenia, które zostały wprowadzone" - mówił w Izbie Gmin minister zdrowia Matt Hancock.

Według najnowszych danych wskaźnik zakażeń z ostatnich siedmiu dni wynosi obecnie 119 przypadków na 100 tys. osób, podczas gdy przed przywróceniem restrykcji było to 135 na 100 tys. osób.

Jest to ciągle najwyższa liczba przyrostu zakażeń w Wielkiej Brytanii.

Hancock powiedział, że 24 lipca w Leicester będą mogły wznowić działalność sklepy, ale puby, restauracje, kina, muzea, hotele i inne miejsca noclegowe pozostaną zamknięte.


Nadal w mocy pozostanie też zakaz zgromadzeń liczących więcej niż sześć osób i zalecenie, by powstrzymywać się od podróży z miasta, do miasta i wewnątrz niego, o ile nie jest to konieczne.

Przywrócenie restrykcji w Leicester nastąpiło 30 czerwca, liczące 350 tys. mieszkańców Leicester jako pierwsze miasto w Wielkiej Brytanii zostało objęte blokadą z powodu dużej liczby nowych przypadków koronawirusa.

Według danych z 16 czerwca, od początku epidemii w Leicester wykryto 2494 przypadki koronawirusa, z czego jednak aż 658 – czyli ponad 26 proc. – w ciągu dwóch pierwszych tygodni czerwca.


Od 30 czerwca zamknięte zostały ponownie wszystkie sklepy z wyjątkiem tych, które sprzedają niezbędne artykuły, a od czwartku - szkoły. Mieszkańcom zalecono pozostawanie w domach tak długo, jak to możliwe, zaś wszystkim - powstrzymanie się od podróży z i do Leicester, o ile nie jest to absolutnie koniecznie.

Hancock zapewnił, że podjęte działania zostaną poddane przeglądowi za dwa tygodnie i nie będą one utrzymywane w mocy dłużej niż jest to niezbędne.

piątek, 17 lipca 2020 05:26
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Sąd stwierdził, że “panna młoda z ISIS” może wrócić do UK
  Czytaj następny artykuł:
Kolejne 66 zgonów z powodu Covid-19, łącznie zmarło 45 119 osób