Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Od początku epidemii ubyło 649 tys. miejsc pracy w Wielkiej Brytanii
Od początku epidemii ubyło 649 tys. miejsc pracy w Wielkiej Brytanii

Z danych opublikowanych przez brytyjski urząd statystyczny ONS wynika że w czasie epidemii koronawirusa liczba osób pracujących w Wielkiej Brytanii spadła o prawie 649 tys..

W czerwcu tempo likwidacji miejsc pracy wyraźnie się zmniejszyło, ubyło nieco ponad 74,4 tys. miejsc pracy, podczas gdy w maju 124 tys., zaś w kwietniu – pierwszym pełnym miesiącu po wstrzymaniu dużej części aktywności gospodarczej z powodu epidemii – 450 tys.

Według ostatnich danych Ministerstwa Finansów, z programu wypłacania pensji urlopowanym pracownikom tego korzystało 9,4 mln osób, zaś z podobnego dla osób na samozatrudnieniu – 2,7 mln.


Te osoby nie są uwzględniane w statystykach jako bezrobotne, choć pewna część z nich po wygaśnięciu obu tych programów z końcem października może stracić pracę.

W zeszłym tygodniu minister finansów Rishi Sunak przedstawił rządowy plan na rzecz utrzymania miejsc pracy, który przewiduje m.in. bonusy dla tych firm, które utrzymają etaty urlopowanych pracowników po zakończeniu wypłacania im pensji z budżetu, programy staży zawodowych oraz pomoc dla młodych osób zagrożonych długotrwałym bezrobociem.

poniedziałek, 20 lipca 2020 06:52
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Uniwersytet w Oxfordzie opracował szczepionkę na koronawirusa. "Jest skuteczna i bezpieczna"
  Czytaj następny artykuł:
Sąd stwierdził, że “panna młoda z ISIS” może wrócić do UK