Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Do 10 tys. funtów kary za złamanie zasad izolacji w Wielkiej Brytanii

Do 10 tys. funtów kary za złamanie zasad izolacji w Wielkiej Brytanii

Osoby, które odmawiają samoizolacji, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 10 000 funtów w ramach nowego planu walki z drugą falą epidemii koronawirusa.

Nowe przepisy dotyczące drugiej fali epidemii wejdą w życie 28 września-powiedział premier Boris Johnson.

Premier zapowiedział, że osoby, które zdecydują się zignorować zasady izolacji z chorymi na Covid-19 zostaną ukarane grzywną w wysokości 1000 funtów, która wzrośnie do 10 000 funtów za kolejne lub poważniejsze naruszenia.


Nowe prawo przewiduje one również wsparcie w wysokości 500 funtów dla niektórych pracowników tracących pracę.

Boris Johnson powiedział, że środki takie są niezbędne do kontrolowania rozprzestrzeniania się wirusa i ochrony najbardziej narażonych przed zarażeniem.

Ogłaszając nowe zasady, premier powiedział — Najlepszym sposobem, w jaki możemy walczyć z tym wirusem, jest przestrzeganie zasad i samoizolacja.

Liczba osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w Wielkiej Brytanii, wzrosła o 4422 - to najwyższy dzienny wzrost od ponad czterech miesięcy.

Sobotni bilans zakażonych jest dokładnie o 100 przypadków większy, niż potwierdzono poprzedniego dnia, co oznacza, że oba są najwyższe od 8 maja.


Eksperci obawiają się, że jeśli rząd nie podejmie działań, liczba codziennych infekcji może w ciągu kilku tygodni osiągnąć poziomy z marca i kwietnia.

Media spekulują, że rząd rozważa wprowadzenie tymczasowej dwutygodniowej blokady, która miałaby przerwać transmisję koronawirusa.

Miałaby ona polegać na zamknięciu pubów i restauracji lub nakazaniu zamykania ich o godzinie 22:00 oraz na całkowitym zakazie spotkań osób z różnych gospodarstw domowych.

niedziela, 20 września 2020 07:40
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Osoby o niższych dochodach otrzymają 500 funtów, jeśli utracą dochody z powodu samoizolacji
 Czytaj następny artykuł:
4420 zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii. Najwyższy wzrost od ponad czterech miesięcy


Global Centre