Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Boris Johnson obiecuje, że ograniczenia dystansu społecznego zakończą się do października 2021 r.
Boris Johnson obiecuje, że ograniczenia dystansu społecznego zakończą się do października 2021 r.

Premier Boris Johnson obiecał, że do października przyszłego roku w Wielkiej Brytanii nie będzie już żadnych środków dystansu społecznego i ograniczeń.

W przemówieniu na konferencji Partii Konserwatywnej Boris Johnson powiedział, że spodziewa się, że ludzie spotkają się twarzą w twarz na imprezach następnej jesieni.


Powiedział, że ma „bardziej niż dość” Covid-19, który opisał jako „plagę” i „obcego najeźdźcę”.

Przypomnijmy, że premier już wcześniej obiecał względną normalność do listopada tego roku, ale przy rosnącej liczbie przypadków w całym kraju nie wydaje się to prawdopodobne.

Premier zaprzeczył też, że cierpi na długotrwałe skutki koronawirusa, po tym, jak się zaraził koronawirusem i przebywał na oddziale intensywnej terapii w kwietniu.

Na konferencji premier zarysował najważniejsze wyzwania, z jakimi partia rządząca będzie musiała się zmierzyć w najbliższym czasie.


Do najważniejszy tematów poruszonych przez premiera należały: opieka społeczna, ekologiczne źródła energii, sprawy mieszkaniowe, pandemia.

Johnson obiecał, że zbuduje więcej domów i uczyni je bardziej dostępnymi dla młodych ludzi.

Powiedział, że chce naprawić rynek mieszkaniowy przy pomocy zaoferowania kupującym dom po raz pierwszy, długoterminowych kredytów hipotecznych, o stałym oprocentowaniu, do 95% wartości domu.

wtorek, 06 października 2020 15:33
 


Czytaj poprzedni artykuł:
14.5 tys. zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii — prawie 2 tys. więcej niż wczoraj
  Czytaj następny artykuł:
Diabelskie koło i lodowisko w Birmingham odwołane z powodu koronawirusa