Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Od środy trzystopniowy system restrykcji w UK. Naczelny lekarz nie jest pewien, czy wystarczą
Od środy trzystopniowy system restrykcji w UK. Naczelny lekarz nie jest pewien, czy wystarczą

Boris Johnson na konferencji prasowej ogłosił, że od środy w Anglii wprowadzony zostanie trzypoziomowy system lockdownu, mający zmniejszyć ilość zakażeń koronawirusem.

Trzypoziomowy system lockdownu, podzieli kraj na kategorie wysokiego, średniego lub niskiego ryzyka.

Już wiadomo, że jako pierwsze miasto czerwonym alertem zostanie objęty Liverpool.


Trzystopniowy system, który ma wejść w życie w środę, ma na celu uproszczenie lokalnych ograniczeń dotyczących COVID-19, które obowiązywały w różnych częściach Anglii.

Premier Johnson przemawiał na konferencji prasowej w sprawie pandemii koronawirusa wraz z ministrem finansów Rishim Sunakiem i profesorem Chrisem Whitty.

Minister finansów Rishi Sunak ogłosił przedłużenie programu urlopowego furlough w ramach wcześniej ogłoszonego Job Support Scheme.

W ramach programu mającego na celu uratowanie miejsc pracy rząd będzie płacił dwie trzecie wynagrodzeń pracowników, których miejsca pracy zostały zamknięte z powodu lokalnego lockdownu.


Johnson wieczorem na konferencji prasowej powiedział, że kolejna ogólnokrajowa blokada nadal jest możliwa, ale dodał: "Myślę, że wiele osób pomyślałoby, że to ekstremalne i wyrządziłoby to wiele natychmiastowych szkód. Nie chcemy iść tą drogą w tej chwili".

Wyraził też przekonanie, że jeśli restrykcje będą skutecznie przestrzegane, można je będzie uznać za wystarczające.

Jednak towarzyszący mu na konferencji prasowej naczelny lekarz Anglii Chris Whitty nie był tego tak samo pewien, jak szef rządu i wezwał władze lokalne na terenach z poziomu trzeciego, by w ramach ich kompetencji dodatkowo zaostrzyły ograniczenia.

Chris Whitty powiedział, że nie ma pewności, ani też nikt tego nie jest pewien, czy rozwiązania dla poziomu 3 będą wystarczające, by zatrzymać epidemię, dlatego zachęca lokalne władze na, aby zwiększyły ten zakres.

W poniedziałek po południu poinformowano, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 13 972 nowe zakażenia koronawirusem i zarejestrowano 50 zgonów z powodu Covid-19.

wtorek, 13 października 2020 07:57
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Który poziom restrykcji obowiązuje w twoim mieście? Pełna lista regionów dotkniętych ograniczeniami
  Czytaj następny artykuł:
Po wyjściu z pubów urządzili sobie mecz krykieta. Grupa londyńczyków złamała obostrzenia, które obowiązują w Anglii