Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Pilne: Zakaz podróżowania do Walii z wielu części Anglii i Szkocji

Pilne: Zakaz podróżowania do Walii z wielu części Anglii i Szkocji

Osoby mieszkające w regionach o najwyższej liczbie zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii otrzymają zakaz podróżowania do Walii, ogłosił premier Mark Drakeford.

Nowe ograniczenia mają wejść w życie w piątek 16 października o godzinie 18:00.

Mają zastosowanie dla osób mieszkających na obszarach objętych 2 i 3 poziomem restrykcji w Anglii oraz w miejscach wysokiego ryzyka w Szkocji i Irlandii Północnej.


Premier Walii Mark Drakeford powiedział, że takie rozwiązanie jest potrzebne, by „zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa w Walii” i innych częściach Wielkiej Brytanii.

Pomysł władz Walii poparła premier Szkocji Nicola Sturgeon, ale Boris Johnson odmówił poparcia zakazu, twierdząc, że już istnieją „bardzo jasne wytyczne”, że ludzie z najbardziej dotkniętych obszarów powinni unikać podróży, które nie są niezbędne.

Premier Drakeford powiedział walijskiemu parlamentowi, że skoro Boris Johnson nie odpowiedział na jego wnioski o wprowadzenie ograniczeń w podróżowaniu, zostaną podjęte środki umożliwiające wykorzystanie zdecentralizowanych uprawnień.

Według premiera Walii dane uzyskane od pracowników służby zdrowia pokazują, że koronawirus przenosi się ze wschodu na zachód w Wielkiej Brytanii i Walii.


Nicola Sturgeon zapowiedziała, że ​​napisze do premiera Johnsona z prośbą o pilne rozmowy w sprawie ograniczeń w podróżowaniu w Wielkiej Brytanii. Wezwała do „rozsądnego porozumienia” między czterema narodami.

W Wielkiej Brytanii odnotowano kolejne 19 724 przypadki zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich 24 godzin — to największy wzrost od początku pandemii. Zmarło 137 osób zakażonych koronawirusem.

czwartek, 15 października 2020 07:48
 


Czytaj poprzedni artykuł:
83-letnia Brytyjka przegoniła złodzieja laską. Dostałą nagrodę za odwagę
 Czytaj następny artykuł:
Tłum bawił się na ulicach Liverpoolu tuż przed wprowadzeniem nowych obostrzeń