Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ryanair zmniejsza liczbę lotów z powodu restrykcji
Ryanair zmniejsza liczbę lotów z powodu restrykcji

Ryanair ogłosił duże cięcia w zimowym rozkładzie lotów, informując, że będzie obsługiwał tylko 40% zeszłorocznej przepustowości.

Linie lotnicze poinformowały, że cięcia są odpowiedzią na ograniczenia lotów nałożone z powodu pandemii koronawirusa, obejmujące m.in. obowiązkową kwarantannę po przylocie do kraju z określonych kierunków.


„Głęboko ubolewamy z powodu cięć w zimowym rozkładzie lotów, ale zostały one na nas wymuszone przez niewłaściwe zarządzanie przez rządy UE podróżami lotniczymi.

W dalszym ciągu koncentrujemy się na utrzymaniu tak dużego rozkładu lotów, jak to tylko możliwe” - powiedział dyrektor generalny Ryanair Michael O'Leary.

W marcu i kwietniu w związku z pandemią koronawirusa Ryanair musiał odwołać niemal wszystkie loty ze swojej siatki połączeń.


Gdy loty zostały wznowione, ciągłe zmiany na brytyjskiej liście krajów objętych kwarantanną utrudniały powrót branży turystycznej do zdrowia.

Ryanair prognozuje, że do końca roku finansowego 31 marca 2021 r. obsłuży 38 mln pasażerów. To o 12 mln mniej niż w roku finansowym zakończonym 31 marca 2020 r.

czwartek, 15 października 2020 09:43
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Londyn zostanie objęty 2 poziomem restrykcji od piątku. Manchester i Lancashire zastaną objęte trzecim
  Czytaj następny artykuł:
83-letnia Brytyjka przegoniła złodzieja laską. Dostałą nagrodę za odwagę