Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Walia wprowadzi lockdown w tym tygodniu?

Walia wprowadzi lockdown w tym tygodniu?

Brytyjskie media dotarły do dokumentu, w którym ujawniono, że podobnie jak Irlandia Północna może w tym tygodniu wprowadzić lockdown.

Krótki lockdown spowoduje, że region wróci do ograniczeń podobnych do tych, jakie były nałożone po raz pierwszy w marcu.


W weekend walijski premier Mark Drakeford powiedział, że zdecentralizowany rząd kraju „bardzo poważnie” rozważa wprowadzenie blokady w Walii, aby ograniczyć rosnący wskaźnik infekcji w regionie.

Wprowadzenie lockdownu spowodowałoby zamknięcie pubów, restauracji i zakładów fryzjerów oraz wprowadziło zakaz spotkań ludzi z różnych gospodarstw domowych.

Media uważają, że jeśli lockdown zostanie wprowadzony, to potrwa co najmniej do poniedziałku 9 listopada, kiedy dzieci powinny wrócić do szkoły po przerwie w połowie semestru.

Walia już wprowadziła zakaz wjazdu dla osówb mieszkających w regionach o najwyższej liczbie zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii.

Nowe ograniczenia weszły w życie w piątek 16 października o godzinie 18:00.

Mają zastosowanie dla osób mieszkających na obszarach objętych 2 i 3 poziomem restrykcji w Anglii oraz w miejscach wysokiego ryzyka w Szkocji i Irlandii Północnej.

Od piątku 16 października w Irlandii Północnej rozpoczął się czterotygodniowy lockdown, który ma na celu powstrzymanie rosnącej liczby zakażeń koronawirusem.


Od godz. 18 w piątek zamknięte zostały wszystkie puby, bary, restauracje i kawiarnie, z wyjątkiem sprzedaży na wynos i z dostawą, która może trwać najwyżej do godz. 23.
Od poniedziałku zamknięte zostały również szkoły, na dwa tygodnie, wliczając przerwę w połowie semestru.

W sklepach i supermarketach zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 20.

Wstrzymane zostały wszystkie usługi wymagające bliskiego kontaktu z ludźmi, takie jak salony fryzjerskie czy kosmetyczne.
Rząd zaleca pracę z domu, jeśli to tylko możliwe, i unikanie przemieszczania się, jeśli to nie jest konieczne.

Siłownie pozostaną otwarte tylko dla indywidualnych treningów.

poniedziałek, 19 października 2020 10:51
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Firmy powinny się przygotować na Brexit bez umowy – ostrzega rząd
 Czytaj następny artykuł:
Media: Boris Johnson chce zrezygnować wiosną, bo pensja 150000 funtów jest dla niego za niska


Global Centre