Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Restrykcje w Anglii nie działają. Puby powinny być zamykane o 18:00 lub „nawet wcześniej”

Restrykcje w Anglii nie działają. Puby powinny być zamykane o 18:00 lub „nawet wcześniej”

Puby powinny być zamykane o godzinie 18:00 lub „nawet wcześniej”, bo obecne restrykcje nie działają – stwierdził ekspert rządowy.

Zastępca naczelnego lekarza Anglii, Jonathan Van-Tam, miał to powiedzieć podczas wirtualnego szczytu z posłami z Greater Manchester w czwartek.


Downing Street znajduje się w impasie z regionem, który nie chce wprowadzić trzeciego poziomu restrykcji związanych z koronawirusem.

Jeden z deputowanych powiedział „Telegraph”, że zapytany, czy obecny nakaz zamykania pubów i restauracji o godzinie 22:00 wpłynął na wskaźniki transmisji koronawirusa, profesor Van-Tam powiedział: „Niezupełnie. Wolałbym, aby były zamykane o godzinie 18:00 albo nawet wcześniej”.

Profesor Van-Tam miał też powiedzieć posłom, że nie ma gwarancji, że całkowite zamknięcie pubów i barów pomogłoby w przywróceniu kontroli koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 16 982 nowe zakażenia koronawirusem i zarejestrowano 67 kolejnych zgonów z powodu COVID-19.

Liczba stwierdzonych zakażeń w Wielkiej Brytanii jest o 811 wyższa od tej z soboty, ale o prawie 3000 infekcji niższa od najwyższego dotychczas bilansu, z czwartku, gdy przekroczyła 19,7 tys.


W całym kraju łączna liczba infekcji SARS-CoV-2 wzrosła tym samym do 722 409, co jest 11. najwyższym bilansem na świecie i czwartym w Europie — po Rosji, Hiszpanii i Francji.

W szpitalach w Wielkiej Brytanii obecnie przebywa 5 608 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 592 jest podłączonych do respiratora.

W ciągu ostatniej doby do szpitali przyjęto 924 osoby chore na COVID-19.

poniedziałek, 19 października 2020 12:20
 


Czytaj poprzedni artykuł:
PILNE: Walia wprowadza całkowity lockdown od piątku
 Czytaj następny artykuł:
Firmy powinny się przygotować na Brexit bez umowy – ostrzega rząd


Global Centre