Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Najwyższy poziom zagrożenia epidemicznego w Manchesterze. Władze miasta mają czas do południa na porozumienie w sprawie restrykcji

Najwyższy poziom zagrożenia epidemicznego w Manchesterze. Władze miasta mają czas do południa na porozumienie w sprawie restrykcji

Brytyjski rząd dał Greater Manchester czas do południa, na osiągnięcie porozumienia w sprawie wprowadzenia ograniczeń, po tym, jak burmistrz Manchester odmówił wprowadzenia trzeciego najwyższego poziomu lockdownu w regionie.

Andy Burnham oskarżył rząd o próbę uczynienia z jego regionu „kozła ofiarnego” poprzez narzucenie najsurowszych środków bez wystarczającego wsparcia finansowego.


Zagroził też wszczęciem postępowania sądowego w związku z eksperymentalnymi restrykcjami „przeprowadzanymi tanim kosztem ”.

Minister ds. społeczności lokalnych Robert Jenrick powiedział, że 10 dni rozmów prowadzonych w „dobrej wierze” nie doprowadziło do porozumienia i ostrzegł, że jeśli nie dojdzie do porozumienia w wyznaczonym terminie, sprawą zajmie się Boris Johnson.

Co może oznaczać, że rząd nałoży restrykcje na region bez porozumienia z lokalnymi władzami.

Minister powiedział, że rząd zaoferował pakiet finansowy „proporcjonalny” do wsparcia udzielonego Lancashire i Liverpool City Region — pierwszym dwóm obszarom Anglii, które zostały objęte restrykcjami trzeciego stopnia.


„Lokalni przywódcy do tej pory nie byli skłonni przyjąć nas do tych propozycji” - dodał.

Jenrick ostrzegł też, że Greater Manchester stoi w obliczu „bardzo poważnej sytuacji” i powiedział, że lokalni przywódcy „zdają sobie sprawę z powagi tego, co dzieje się na ziemi”.

„Obecnie w szpitalach w Greater Manchester jest więcej pacjentów z COVID-19 niż na całym południowym wschodzie i południowym zachodzie razem wziętych” – powiedział Minister ds. społeczności lokalnych.

Trzeci — najwyższy — poziom restrykcji oznacza zaniknięcie wszystkich pubów i barów oraz zakaz spotkań osób z różnych gospodarstw domowych.


W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 18 804 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i zarejestrowano 80 kolejnych zgonów z powodu Covid-19 - poinformował w czwartek po południu brytyjski rząd.

Obecnie w całym kraju w szpitalach przebywa 5,905 osób chorych na COVID-19, z czego 988 osób trafiło do szpitali podczas ostatniej doby.

wtorek, 20 października 2020 06:24
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Irlandia wprowadza 6-tygodniowy lockdown od środy
 Czytaj następny artykuł:
Prawie 19 tys. zakażeń koronawirusem i 80 zgonów w UK