Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kwarantanna po przyjeździe do UK. Kolejne zmiany na liście

Kwarantanna po przyjeździe do UK. Kolejne zmiany na liście

Minister transportu ogłosił, że do listy korytarzy podróży w Wielkiej Brytanii dodano kilka popularnych miejsc wakacyjnych.

Osoby podróżujący na hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie, do Danii, na grecką wyspę Mykonos i Malediwy nie będą już musieli izolować się po powrocie.


Ograniczenia zostaną zniesione od 4 rano w niedzielę — ogłosił brytyjski minister transportu Grant Shapps.

Z listy bezpiecznych krajów usunięty natomiast Liechtenstein został usunięty z listy korytarzy podróży, co oznacza, że ​​podróżni przyjeżdżający z tego kraju będą musieli poddać się kwarantannie przez dwa tygodnie.

Wielka Brytania rozważa, usuniecie z listy bezpiecznych krajów te państwa, w których współczynnik zakażeń przekracza 20 na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni.

Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi w Anglii, Walii i Irlandii Północnej kara w wysokości 1000 funtów, a w Szkocji - 480.


Zniesienie ograniczeń dotyczących powrotów z hiszpańskich i grackich wysp może doprowadzić do gwałtownego wzrostu liczby wyjazdów w ostatniej chwili, zwłaszcza że w poniedziałek zaczyna się przerwa semestralna w szkołach.

Biuro podróży Tui z zadowoleniem przyjęło ten ruch i poinformowało, że loty z Wielkiej Brytanii zostaną wznowione od soboty.

Pierwsze samoloty odlecą na Lanzarote i Fuerteventurę.

piątek, 23 października 2020 08:47
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ponad 21 tys. zakażeń i 189 kolejnych zgonów na Covid-19 w UK
 Czytaj następny artykuł:
Dwie osoby zginęły w wybuchu gazu w Londynie. Ewakuowano mieszkańców okolicy