Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Supermarkety będą mogły sprzedawać tylko „niezbędne” produkty. Od dziś lockdown w Walii

Supermarkety będą mogły sprzedawać tylko „niezbędne” produkty. Od dziś lockdown w Walii

Supermarkety w Walii otrzymają zakaz sprzedaży nieistotnych produktów, takich jak ubrania czy sprzęt RTV.

Od piątku 23 października od godziny 18:00 w Walii zostanie wprowadzony całkowity lockdown.

17-dniowy lockdown spowoduje, że region wróci do ograniczeń podobnych do tych, jakie były nałożone po raz pierwszy w marcu.


Każdy mieszkaniec regionu będzie musiał pozostać w domu, chyba że jest kluczowym pracownikiem.

Premier Mark Drakeford poinformował, że nieistotne sklepy, a także puby i restauracje zostaną zamknięte w całym kraju.

Spotkanie się osób z różnych gospodarstw domowych zostanie zakazane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, chociaż osoby znajdujące się w bańkach wsparcia nadal będą mogły się spotykać.

Wielu sprzedawców detalicznych będzie zmuszonych do zamknięcia sklepów z wyjątkiem sklepów spożywczych, sklepów ze środkami czystości i aptek, które mogą pozostać otwarte.

Premier Mark Drakeford powiedział, że supermarkety, że będą mogły sprzedawać tylko produkty sklasyfikowane jako „towary podstawowe”.


Ma to zapewnić „równe warunki” podczas 17-dniowego lockdownu, kiedy sklepy odzieżowe i inne nieistotne sklepy nie będą musiały zostać zamoknięte.

Wprowadzenie takiego ograniczenia może oznaczać powrót do scen, które miały miejsce na początku pandemii, kiedy toczyły się awantury o zawartość wózków sklepowych.

Aby tego uniknąć, walijski rząd zamierza dać supermarketom wytyczne, według których w będą mogły otworzyć tylko te działy, w których znajduje się jedzenie i „towary podstawowe”.

piątek, 23 października 2020 10:37
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pub sprzedaje posiłki za 1 pensa, aby pozostać otwartym podczas lockdownu
 Czytaj następny artykuł:
Wizz Air wprowadza loty z Lublina do Wielkiej Brytanii