Wiadomości
Boris Johnson ostrzega, by nie polegać na szczepionce jako rozwiązaniu w walce z pandemią
Boris Johnson ostrzegł, aby nie polegać na szczepionce jako rozwiązaniu w walce z pandemią.

Brytyjski premier w powiedział poniedziałek, że w walce z koronawirusem zrobiony został ważny krok, ale jeszcze wiele pozostało do zrobienia i na razie nie można zakładać, iż potencjalna szczepionka rozwiąże wszystkie problemy.
Przemawiając na konferencji prasowej nr 10 w poniedziałek wieczorem, Boris Johnson powiedział, że nie wiadomo czy i kiedy szczepionka firmy farmaceutycznej Pfizer zostanie zatwierdzona.
Dodał jednak, że gdy tylko szczepionka będzie gotowa, Wielka Brytania będzie gotowa zacząć ją używać.
- Największym błędem, jaki moglibyśmy teraz popełnić, byłoby osłabienie naszej determinacji w tak krytycznym momencie – ocenił premier.
Amerykański gigant farmaceutyczny Pfizer oraz niemiecka firma biotechnologiczna BioNTech poinformowały w poniedziałek, że opracowana przez nich szczepionka zapobiega 90 proc. infekcji koronawirusem.
Badania przeprowadzono na ponad 43 tys. osób, z czego cześć otrzymała szczepionkę — część placebo. Przeprowadzono je na terenie USA, Niemiec, Brazylii, Argentyny, RPA i Turcji. COVID-19 rozwinęło się tylko u ok. 10 proc. osób.
Przedstawiciel brytyjskiego rządu zapewnił, że Wielka Brytania już zabezpieczyła dostawę 40 mln dawek nowej szczepionki.
„10 mln będzie wyprodukowanych i dostępnych w Wielkiej Brytanii do końca roku, jeśli szczepionkę zatwierdzą organy regulacyjne” - przekazał.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Rachunki za energię w Wielkiej Brytanii znów rosną od stycznia: Ofgem po…
Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają 500 GBP dodatku bezpośre…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii zmagają się z rosnącymi kosztami n…
Wielka Brytania zaostrza kontrole benefitów. DWP może przeszukiwać domy …
Osoby, które legalnie przybyły do Wielkiej Brytanii po 2021 roku będą mu…
Dodatek 25 GBP z powodu mrozów wpłynie na konta bankowe tysięcy rodzin w…
Migranci przybywający do Wielkiej Brytanii nie otrzymają świadczeń, dopó…






