Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kolejny miesiąc lockdownu w zamian za 5 dni poluzowania restrykcji w święta

Kolejny miesiąc lockdownu w zamian za 5 dni poluzowania restrykcji w święta

W Anglii może zostać wprowadzony kolejny miesięczny lockdown w zamian za pięć dni poluzowania restrykcji w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Każdy dzień poluzowania restrykcji na okres Bożego Narodzenia może wymagać później pięciu dni ich zaostrzenia, aby obniżyć z powrotem liczbę zakażeń – ostrzegła Susan Hopkins, doradczyni medyczna brytyjskiego rządu.

Jak podają brytyjskie media, w środę, że rząd Wielkiej Brytanii oraz regionalne rządy Szkocji, Walii i Irlandii Północnej rozmawiają na temat wspólnych regulacji epidemicznych na okres Bożego Narodzenia.


Ministrowie gabinetu Borisa Johnsona rozważają plany, które pozwolą ludziom z różnych gospodarstw domowych spotykać  się w pomieszczeniach w okresie świąt.

Według The Sun złagodzenie ograniczeń może nastąpić w Wigilię Bożego Narodzenia i potrwać do poniedziałku 28 grudnia.

Ekspres natomiast sugeruje, że restrykcje zostaną złagodzone tylko na trzy dni i rząd pozwoli na spotkanie nie więcej niż 10 osób z różnych gospodarstw domowych.

Biuro brytyjskiego premiera Borisa Johnsona potwierdziło, że takie rozmowy faktycznie są prowadzone. „Szukamy sposobów, aby zapewnić ludziom możliwość spędzenia czasu z bliską rodziną w okresie świąt Bożego Narodzenia” - oświadczył rzecznik rządu.


Naukowa Grupa Doradcza ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (Sage) modelowała, w jaki sposób zezwolenie na spotkania w domach osób wpłynęłoby na wskaźniki zakażeń koronawirusem i to ma zaważyć o decyzji rządu.

Według naukowców na każdy dzień poluzowania restrykcji  potencjalnie potrzebne byłoby pięć dni zaostrzonych restrykcji, co oznaczałoby 25 dni zaostrzonych restrykcji.

W Anglii od 5 listopada trwa czterotygodniowy lockdown, który ma zakończyć się 2 grudnia.

Zgodnie z planem brytyjskiego rządu, po zakończeniu lockdownu ma nastąpić powrót do trójstopniowej skali regionalnych restrykcji.

czwartek, 19 listopada 2020 07:14
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Dobowa liczba zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii spadła poniżej 20 tysięcy
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania zakaże sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi już w 2030 roku


Global Centre