Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Spotkania w święta mogą oznaczać pogrzeb kogoś bliskiego w styczniu – twierdzą naukowcy

Spotkania w święta mogą oznaczać pogrzeb kogoś bliskiego w styczniu – twierdzą naukowcy

Spotkanie z rodziną i znajomymi w czasie świat Bożego Narodzenia nie jest warte ryzyka śmierci starszych krewnych — ostrzegł jednej z głównych ekspertów ds. zdrowia.

Profesor Gabriel Scally powiedział, że kraj nie po to się poświęcał przez 9 miesięcy, aby wszystko zaprzepaścić w święta Bożego Narodzenia.

Jego wypowiedź pojawiła się po tym, jak brytyjskie media podały, że rząd Wielkiej Brytanii oraz regionalne rządy Szkocji, Walii i Irlandii Północnej rozmawiają na temat wspólnych regulacji epidemicznych na okres Bożego Narodzenia.


Ministrowie gabinetu Borisa Johnsona rozważają plany, które pozwolą ludziom z różnych gospodarstw domowych spotykać  się w pomieszczeniach w okresie świąt.

Według The Sun złagodzenie ograniczeń może nastąpić w Wigilię Bożego Narodzenia i potrwać do poniedziałku 28 grudnia.

Wczoraj na konferencji prasowej Susan Hopkins, doradczyni medyczna brytyjskiego rządu ostrzegła, że każdy dzień poluzowania restrykcji na okres Bożego Narodzenia może wymagać później pięciu dni ich zaostrzenia, aby obniżyć z powrotem liczbę zakażeń.

Profesor Gabriel Scally posunął się dalej, mówiąc, że nie ma sensu mieć wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a potem grzebać przyjaciół i krewnych, którzy przez to umrą w styczniu i lutym.

„Musimy bardzo poważnie pomyśleć o Bożym Narodzeniu i tym, jak je spędzimy. To zbyt niebezpieczny okres i okazja do rozprzestrzeniania się wirusa” - powiedział.


Również profesor Andrew Hayward, który jest członkiem SAGE, zaatakował rząd za jego „niekonsekwentne” komunikaty, twierdząc, że położono zbyt duży nacisk na umożliwienie ludziom normalnego obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia.

Według niego spotkania w święta wiążą się ze „znacznym ryzykiem” dla starszych krewnych i mogą kosztować życie wielu osób.

czwartek, 19 listopada 2020 13:38
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Szkocja zamyka granice. Od 18:00 podróże do Szkocji będą nielegalne
 Czytaj następny artykuł:
10-latek zmarł po wypadku na szkolnym placu zabaw


Global Centre