Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wskaźnik zakażeń koronawirusem w Anglii przestał rosnąć

Wskaźnik zakażeń koronawirusem w Anglii przestał rosnąć

Najnowsze badania sugerują, że wskaźnik zakażeń koronawirusem przestał rosnąć w całej Anglii.

Opublikowane wczoraj badania naukowców z Cambridge University sugerują, że wskaźnik infekcji może nawet spadać na północy kraju.

Raporty pokazują również, że tempo reprodukcji wirusa — znane jako liczba R — mogło spaść do 1, co może oznaczać, że wzrost zakażeń jest stały.


Rządowa Naukowa Grupa Doradcza ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (Sage) w zeszłym tygodniu poinformowała, że wskaźnik R wynosi między 1 a 1,2.

Liczba R, czyli współczynnik reprodukcji wirusa jest to wskaźnik stosowany przez epidemiologów do śledzenia zdolności danego wirusa do rozprzestrzeniania w społeczeństwie.

Współczynnik reprodukcji wirusa (liczba R), to średnia liczba osób, którym jedna zarażona osoba przekaże wirusa.

Kluczową wartością dla wskaźnika reprodukcyjnego R jest liczba 1. Wartość R wyższa od 1 oznacza, że epidemia się rozwija, natomiast gdy wartość R spada poniżej 1, jest to znak, że epidemia zaczyna hamować.


5 listopada w Anglii rozpoczął się ogólnokrajowy lockdown. Obowiązuje nakaz pozostawania w domach, o ile ktoś nie ma uzasadnionego powodu do wyjścia, takiego jak nauka, praca, niezbędne zakupy, opieka nad osobą potrzebującą czy ćwiczenia fizyczne.

Wszystkie nieistotne sklepy zostały zamknięte na miesiąc. Lokale gastronomiczne, takie jak restauracje, bary i puby, muszą zostać zamknięte, ale nadal mogą oferować posiłki na wynos i dostawy posiłków do domu.

Sage i Office for National Statistics mają dziś opublikować swoje szacunki wskaźnika R, które oficjalnie pokażą, czy drugi lockdown kraju przyniósł zamierzony skutek.

piątek, 20 listopada 2020 11:18
 


Czytaj poprzedni artykuł:
25-latka zamordowana przed swoim domem. Została wielokrotnie ugodzona nożem i przejechana przez samochód
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania znosi kwarantannę dla przyjeżdżających z kilku krajów


Global Centre