Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Od 2 grudnia powrót do trzypoziomowego lockdownu o zaostrzonych restrykcjach

Od 2 grudnia powrót do trzypoziomowego lockdownu o zaostrzonych restrykcjach

Od 2 grudnia, czyli po zakończeniu lockdownu w Anglii, nastąpi powrót do trzypoziomowego systemu restrykcji, które jednak zostaną zaostrzone w stosunku do restrykcji przed ogólnokrajowym lockdownem — poinformował Boris Johnson.

Jak poinformował premier Wielkiej Brytanii, 2 grudnia przestanie obowiązywać ogólnokrajowy nakaz pozostawania w domach i w zależności od regionu ludzie będą mogli spotykać się z więcej niż jedną osobą spoza własnego gospodarstwa domowego.


Dodatkowo od 2 grudnia ponownie otwarte mogą być wszystkie sklepy i punkty usługowe, w tym fryzjerzy i salony kosmetyczne, a także siłownie i obiekty rekreacyjne, pozostaną one otwarte na wszystkich poziomach restrykcji.

Wznowione zostaną nabożeństwa z udziałem wiernych, a także rozgrywki sportowe na otwartym powietrzu z ograniczonym udziałem publiczności. 

Z powrotem będą mogły działać puby, bary i restauracje, a ich godzina zamknięcia zostanie przesunięta z 22 na 23. Ostatnie zamówienia będą nadal odbierane o 22:00, ale klienci będą mieli jeszcze godzinę na dokończenie posiłków i napojów.


W regionie objętym 1 poziomem restrykcji  ludzie będą zachęcani do pracy z domu, o ile jest to możliwe, a maksymalna liczba osób, które mogą się spotkać, zarówno na otwartych przestrzeniach, jak i w pomieszczeniach zamkniętych, wynosić będzie sześć osób. Puby i restauracje będą mogły być otwarte do godziny 23:00.

Drugi poziom stał się znacznie bardziej rygorystyczny niż wcześniej, po przyjęciu reguły, która wcześniej obowiązywała na poziomie trzecim. 

Teraz na drugim poziomie restauracje, bary i puby pozostaną otwarte tylko wtedy, gdy będą serwować obfite posiłki. 

Zgodnie z zasadami poziomu drugiego, ludzie nie będą się mogli spotykać się z osobami spoza własnego gospodarstwa domowego w pomieszczeniach. M maksymalna liczba osób, które mogą się spotkać, na otwartych przestrzeniach wynosić będzie sześć osób. 


Poziom trzeci będzie miał najsurowsze przepisy dotyczące restauracji i pubów, które zostaną całkowicie zamknięte, a ich działalność będzie ograniczona do dań na wynos. 

Zamknięte pozostaną także hotele i miejsca rozrywki w pomieszczeniach zamkniętych.  

Ludzie nie będą się mogli spotykać się z osobami spoza własnego gospodarstwa domowego zarówno w pomieszczeniach, jak i zna zewnątrz.

wtorek, 24 listopada 2020 06:50
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kwarantanna zostanie skrócona do pięciu dni, ale trzeba będzie zapłacić za test
 Czytaj następny artykuł:
Kwarantanna po przyjeździe do UK zostanie skrócona do pięciu dni