Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wiele regionów Anglii będzie objęte surowymi restrykcjami do marca

Wiele regionów Anglii będzie objęte surowymi restrykcjami do marca

Szef brytyjskiego rządu Boris Johnson podczas konferencji prasowej na Downing Street zasugerował, że wiele regionów będzie musiało pozostać objęte surowymi restrykcjami przynajmniej do marca, pomimo oznak szczepionki na horyzoncie.

Boris Johnson powiedział, że „sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej” po Wielkanocy, do tego czasu zdecydowana większość osób najbardziej podatnych na zakażenie koronawirusem mogłaby zostać zaszczepiona przeciwko COVID-19 przed Wielkanocą.


Johnson uczestniczył w konferencji w formie zdalnej, bo nadal izoluje się po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem.

Ostrzegł jednak, że nadchodzące miesiące będą zimne i trudne a styczeń i luty będą okresem, kiedy NHS będzie pod największą presją.

„Kraj jeszcze nie wyszedł z lasu” - stwierdził premier. Wezwał też, żeby nie stracić czujności w walce z koronawirusem i powiedział, że teraz „nie jest to moment, aby w imię bożonarodzeniowych przyjęć pozwolić wirusowi wyrwać się spod kontroli”.

- To jest pora, aby być wesołym, ale to również, aby być bardzo ostrożnym — mówił Johnson.

Wcześniej Johnson przedstawił Izbie Gmin zasady powrotu do trzystopniowej skali restrykcji regionalnych, która ma zastąpić kończący się 2 grudnia ogólnokrajowy lockdown.


Decyzja o tym, które regiony znajdą się na którym poziomie, ogłoszona zostanie w czwartek, a o przypisaniu będzie decydowało kilka czynników, w tym liczba przypadków na danym terenie, wskaźnik reprodukcji wirusa oraz obecne i przewidywane obłożenie szpitali.

Przypisanie do poszczególnych poziomów będzie poddawane przeglądowi co 14 dni, a podejście regionalne ma potrwać do marca.

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 15 450 nowych zakażeń koronawirusem i zarejestrowano 206 kolejnych zgonów z powodu COVID-19 - poinformował w poniedziałek brytyjski rząd.

wtorek, 24 listopada 2020 09:22
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Dwóch mężczyzn dźgniętych nożem na stacji kolejowej w West Bromwich
 Czytaj następny artykuł:
Kwarantanna zostanie skrócona do pięciu dni, ale trzeba będzie zapłacić za test