Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Oszust wstrzyknął 92-latce fałszywą szczepionkę przeciw COVID-19 i wyłudził 260 funtów

Oszust wstrzyknął 92-latce fałszywą szczepionkę przeciw COVID-19 i wyłudził 260 funtów

Mężczyzna podający się za pracownika NHS wstrzyknął 92-latce fałszywą szczepionkę na koronawirusa, teraz jest poszukiwany przez policję.

Według ustaleń policji mężczyzna wyłudził też od kobiety dwie opłaty w łącznej wysokości 260 funtów.


30 grudnia kobieta wpuściła do domu w Londynie oszusta, który twierdził, że jest pracownikiem NHS i przyszedł, by ją zaszczepić przeciw COVID-19.

Wstrzyknął jej w ramię nieznaną substancję i pobrał opłatę w wysokości 160 funtów, która jak zapewnił, miała zostać zwrócona przez NHS.

4 stycznia mężczyzna po raz kolejny przyszedł do staruszki i pobrał od niej kolejne 100 funtów za rzekomą drugą dawkę szczepionki.

Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, którego zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego. Według służb poszukiwany ma około 30 lat i 175 centymetrów wzrostu.


Jak dotąd nie udało się ustalić, jaką substancję wstrzyknął kobiecie. Staruszka została zbadana w szpitalu i nie stwierdzono u niej żadnych niepokojących objawów.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia podkreśla, że szczepienia są darmowe. Przypomina też, że ludzie powinni czekać, aż zostaną poinformowani, o możliwości zaszczepienia się, przez lekarza pierwszego kontaktu lub pracownika służby zdrowia.

sobota, 09 stycznia 2021 12:07
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Lockdown w Anglii zostanie zaostrzony
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie nakazu noszenia masek na zewnątrz