Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Jeden z najbogatszych brytyjskich posłów nie płacił pracownikom minimalnego wynagrodzenia

Jeden z najbogatszych brytyjskich posłów nie płacił pracownikom minimalnego wynagrodzenia

Jeden z najbogatszych posłów w Wielkiej Brytanii został umieszczony na zawstydzającej liście firm, które nie płaciły swoim pracownikom krajowej płacy minimalnej.

Richard Drax, którego przodkowie prowadzili plantację z niewolnikami na ziemi, którą później odziedziczył, jest dyrektorem firmy Morden Estates, która znajduje się na rządowej liście „nieuczciwych pracodawców” niepłacących pracownikom minimalnego krajowego wynagrodzenia.


Firma była jedną ze 139 sprawdzonych przez rząd w latach 2016-2018 za niezapłacenie pracownikom najniższej kwoty ustalonej przez prawo.

Pełna lista firm — w tym Tesco, Superdrug i Pizza Hut — została opublikowana w sylwestra, w sumie firmy nie zapłaciły 6,7 miliona funtów dla ponad 95 tysięcy pracowników.

Należąca do Richarda Draxa spółka Morden Estates Company z South Dorset płaciła zaniżone wynagrodzenie dla 43 pracowników, a kwota, której nie zapłaciła to 2 761 funtów.

Poseł partii konserwatywnej — który jest najbogatszym posłem i ma majątek szacowany na 150 milionów funtów — twierdzi, że to jest nieporozumienie.

Według niego pracownicy, którzy otrzymali mniej niż minimalne wynagrodzenie, byli „naganiaczami” ptaków podczas polowania bażanty i kuropatwy, którzy tradycyjnie otrzymują „skromną sumę”.


Jak podaje Metro Drax głosował przeciwko podniesieniu płacy minimalnej.

Lider Liberalnych Demokratów z Rady w Dorset, Nick Ireland, powiedział: „To rozczarowujące, chociaż nie dziwi go fakt, że jeden z najbogatszych posłów, który jest także drugim co do wielkości właścicielem ziemskim w Dorset (po National Trust), nie może wypłacić swoim pracownikom minimalnego wynagrodzenia”.

Zaznaczył on też, że minimalne wynagrodzenie nie jest wystarczające na utrzymanie, a wielu z wyborców Draxa musi przetrwać na umowach zerowych i Universal Credit.

poniedziałek, 11 stycznia 2021 13:33
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Małżeństwo oskarżone o morderstwo 27-letniego sklepikarza w Lozells
 Czytaj następny artykuł:
W UK rozpoczęły się badania kliniczne sprayu do nosa zabijającego koronawirusa