Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Supermarkety w Wielkiej Brytanii zabronią wstępu osobom bez masek

Supermarkety w Wielkiej Brytanii zabronią wstępu osobom bez masek

Ochrona w supermarketach Morrisons and Sainsbury's będzie egzekwować zasady dotyczące zakrywania twarzy, aby pomóc w walce ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusa.

Od wczoraj kupujący, którzy łamią zasady i nie zakrywają nosa i ust, nie zostaną wpuszczeni do sklepu – wyjątkiem będą osoby prawnie zwolnione z tego obowiązku.


Dyrektor naczelny Morrisons David Potts powiedział: „Ci, których poprosimy o zakrycie twarzy i odmówią, nie będą mogli robić zakupów w Morrisons, chyba że są zwolnieni z tego obowiązku, z powodu medycznego”.

Firma Sainsbury's  poinformowała, że zwróci też uwagę na osoby, które zdejmują maseczkę po wejściu do sklepu oraz na osoby wykonujące zakupy w większych grupach.

Dyrektor naczelny Simon Roberts powiedział: „Spędziłem dużo czasu w naszych sklepach, przeglądając ostatnią sytuację i w imieniu wszystkich moich współpracowników proszę naszych klientów, aby pomogli nam zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.

Zdecydowana większość klientów robi zakupy bezpiecznie, ale widziałem też, jak niektórzy klienci próbowali robić zakupy bez maski i robić zakupy w większych grupach rodzinnych”.


Noszenie nakryć twarzy w sklepach jest obowiązkowe w całej Wielkiej Brytanii.

W Anglii za złamanie obowiązku noszenia zakrycia twarzy w zamkniętym pomieszczeniu grozi kara finansowa w wysokości 200 funtów.

wtorek, 12 stycznia 2021 09:02
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Dystans społeczny w Wielkiej Brytanii zostanie zwiększony do 3 metrów?
 Czytaj następny artykuł:
Małżeństwo oskarżone o morderstwo 27-letniego sklepikarza w Lozells